Menu pomocnicze

Zespoły artystyczne w Gminie Walce

Zespół instrumentalny Capri, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach oraz wspierany przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Capri występuje na uroczystościach rodzinnych, imprezach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych oraz zagranicznych. Założycielem i kierownikiem zespołu - początkowo bez nazwy - był w 2002 roku Łukasz Gałeczka (trąbka). Zespół składał się wówczas z czterech osób. W roku 2006 prowadzenia zespołu podjął się Herbert Niedziela, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Piotra Świerca w Krapkowicach. Wtedy też powstała nazwa zespołu Capri, a sam zespół powiększył się o kolejne 5 osób.
W 2009 roku Herbert Niedziela odszedł na emeryturę, a kierownikiem zespołu został Marek Śmiech. Repertuar został nieco „odmłodzony” i urozmaicony.

01.Capri.jpeg


Walecka Orkiestra Dęta została założona w 2010 r.,  działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach. Założyciel i dyrygent zespołu - Mark Śmiech.

02.Walecka Orkiestra Dęta.jpeg


Zespół ludowy Waleckie Seniorki, działający przy  Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, powstał w 2010 roku, założony przez zorganizowaną grupę pań z Walec, które nie chciały się na emeryturze nudzić w domu. Kierownikiem zespołu jest Jadwiga Kacan. Panie tańczą i śpiewają oraz przygotowują spektakle teatralne.

03.Waleckie Seniorki.jpeg


Zespół ludowy Heimatmelodie powstał w 1991 roku w Walcach. Kierowniczką szesnastoosobowego zespołu jest Aniela Siodlaczek.

04.Heimatmelodie.jpeg


Zespół folklorystyczny Walczanki działa od 1995 roku i ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Kierownikiem zespołu jest Maria Żmija – Glombik. Skład zespołu to 15 pań.

05.Walczanki.jpeg


Zespół wokalno - instrumentalny Złote nutki działa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Walcach. Zespół prowadzi Barbara Labisz.

06.Złote nutki.jpeg


Zespół muzyczny - weselny Soprano z Walec to formacja muzyczna, tworzona przez troje młodych ludzi, których łączy przyjaźń i wspólna pasja do muzyki. Kierownikiem zespołu jest Mateusz Burczyk.

08.soprano.jpeg


Zespoły taneczne Mini EXIT, EXIT, TopTen działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, prowadzone są przez opiekuna i choreografa zespołu Katarzynę Kozłowską oraz Wiktorię Fiałkowską. W zajęciach uczestniczy 30 dzieci z Walec i okolic. Członkowie zespołów uczestniczą w różnego rodzaju przeglądach tanecznych - zdobywają czołowe miejsca oraz wyróżnienia.

09.Zespóły taneczny Exit, mini Exit, TopTen.jpeg


Chór mieszany Brosci Chorus założony został w 1991 r. przez Piotra Miczkę, dyrygentem od momentu jego powstania jest Ewa Magosz. Repertuar 30-osobowego chóru jest szeroki - od utworów religijnych po świeckie, od renesansu do współczesności, w języku polskim, niemieckim, angielskim, łacińskim i czeskim. Chór koncertuje w kraju i poza jego granicami.

11.Brosci Chorus.jpeg


Zespół bluemoon  z Brożca powstał w 2011 r. W siedmioosobowym składzie koncertują z repertuarem rock i pop na terenie całego województwa. Są laureatami wielu przeglądów i konkursów. Występowali między innymi na koncercie wspólnie z niemieckim Mas Puin w NCPP w Opolu oraz supportowali grupę Feel.

12.bluemoon.jpeg


Szkolny zespół taneczny Przecinek istnieje od 1991 r., jego założycielką i instruktorką jest Ewa Magosz. W swoim repertuarze 35 osobowa grupa dzieci w wieku od 5. do 15. r.ż. ma tańce w stylu rozrywkowym i towarzyskim, także folk, street, cheer, jazz.

13.Przecinek.jpeg


Grupa muzyczna ANDROMEX to profesjonalny zespół instrumentalno - wokalny z Brożca, istniejący na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Zespół posiada olbrzymi wielojęzyczny repertuar wokalny. Kierownikiem zespołu jest Bernard Gawlica.

15.Andromex.png

05.02.2014
Przewiń do góryStrzałka do góry