Menu pomocnicze

Koncert Muzyki Dawnej - 15.06.2014 r. w Małej Morawce (Czechy)

 „Muzyka i mowa dawna i współczesna pogranicza polsko-czeskiego”

W minioną niedzielę, 15.06.2014 r. w Małej Morawce (Czechy), odbył się Koncert Muzyki Dawnej, który jest kolejnym zadaniem realizowanym przez Gminę Walce w ramach projektu pn. „Muzyka i mowa dawna i współczesna pogranicza polsko-czeskiego” współfinansowanego ze środków EFRR oraz budżetu państwa.

Projekt ma na celu ukazanie mieszkańcom gmin partnerskich Walce – Mała Morawka wspólnego dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza muzyki i języka, a jednocześnie ma zachęcić do odwiedzenia i poznania gmin, lepszego zintegrowania się sąsiadów oraz do pogłębienia współpracy pomiędzy mieszkańcami pogranicza.

Wykonawcami barokowych utworów kompozytorów polskich i czeskich byli wybitni wykonawcy muzyki dawnej: ks. dr Zbigniew Stępniak - solista, bas oraz p. Paweł Pawłowicz – organista. Pełne harmonii i piękna utwory oraz perfekcyjne ich wykonanie wywarły ogromne wrażenie na słuchaczach.

W ramach tego samego projektu, w maju odbył się Koncert Muzyki Współczesnej w Brożcu, a w miesiącach letnich, odbędzie się wymiana wakacyjna dzieci z obu partnerskich gmin. Zajęcia rekreacyjne i wypoczynek dzieci połączą z nauką języka czeskiego oraz poznawaniem wspólnych dziejów i Kultury pogranicza.

 

DOCXopis_koncert muzyki dawnej_15-06-2014.docx

 

 

 

17.06.2014
Przewiń do góryStrzałka do góry