Menu pomocnicze

Muzyczne spotkanie adwentowe w Gminie Walce odbyło się w dniu 29 listopada 2014

W sobotę, 29 listopada 2014 r. Gmina Walce była gospodarzem muzycznego spotkania adwentowego, w którym wzięły udział zespoły, chóry i orkiestra z partnerskiej gminy Mała Moravka, z gmin Berg b. Neumarkt (Niemcy) z Burmistrzem – Panem Helmutem Himmlerem na czele oraz Berg b. Rohrbach (Austria) pod przewodnictwem Burmistrza Pana Josefa Pernsteinera.

Na bogaty i przepiękny program koncertu, złożyły się utwory adwentowe wykonywane przez gospodarzy: Orkiestrę Dętą Gminy Walce pod kierownictwem Pana Marka Śmiecha, gości z Czech: Duet Dagmar i Martina Grobarovych; z Bawarii: młodzieżowy chór Jugendchor „Perlenset”, orkiestrę Schwarzach-Musikanten oraz zespół wokalny Sängerrunde Berg z Austrii. Wszyscy artyści prezentowali wysoki poziom muzyczny.

Serca słuchaczy podbił jak zwykle Duet Grobarovych, zwłaszcza wzruszającym wykonaniem utworu „Jesus bleibet meine freude” J. S. Bacha, zespół wokalny Sängerrunde Berg z Austrii zachwycił wykonaniem pieśni tradycyjnej „Maria durch ein Dornwald ging“,a młodzi wykonawcy z niemieckiego Bergu oraz z Walec wnieśli wiele młodzieńczego zapału i radości, wykonując kompozycje współczesne. Słuchacze z całą pewnością zostali wprowadzeni w atmosferę zbliżających się Świat. Swoją wdzięczność za wspaniałe przeżycia wyrazili długimi i gromkimi brawami.

Spotkanie jest kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013. Współfinansowanie projektu wynosi: 85 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 10 % z budżetu państwa, 5% środki własne gminy.

 

 

04.12.2014
Przewiń do góryStrzałka do góry