Menu pomocnicze

Spotkanie partnerskie w Malej Moravce - 31.05.2015

W dniu 31.05.2015 r. w Małej Morawce odbyło się spotkanie w ramach współpracy partnerskiej gmin Walce – Mala Moravka (Cz), w którym wzięła udział grupa członków Związku Emerytów i Rencistów z Walec, Kromołowa i Grocholubia. 

Wyjazd integracyjny do naszych partnerów połączony był z obchodami uroczystości odpustowych w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Malej Moravce. Zostaliśmy przyjęci jak zwykle z radością i bardzo serdecznie. Jako goście wzięliśmy udział we Mszy św., po czym spotkaliśmy się przy wspólnym stole na agapie z tradycyjnymi potrawami regionalnymi.

Czas wspólnych rozmów uprzyjemniała nam wszechstronna Orkiestra Dęta „Jablunkovanka” z Jablunkowa pod dyrekcją Libora Martynka, która nie tylko uświetniła Mszę św., wykonała koncert współczesnej muzyki sakralnej ale i też przygrywała skoczne polki podczas wspólnej biesiady.  Ozdobę orkiestry stanowiły jej najmłodsze uczestniczki.  

Serdeczna atmosfera spotkania, bogaty i piękny program sprawiły, że zarówno czescy jak i polscy uczestnicy będą długo i mile go wspominać. Oczywiście umówiliśmy się na następne spotkania.

 

03.06.2015
Przewiń do góryStrzałka do góry