Menu pomocnicze

Dni Walec 2015 - rekordowa frekwencja

DSC_0564.jpeg

W ostatni majowy weekend 30-31 maja obchodziliśmy kolejne już, XVIII Dni Walec. Piękna, słoneczna pogoda oraz wiele atrakcji muzycznych i plenerowych przyciągnęło nie tylko walczan, ale także tysiące gości spoza terenu gminy.

W sobotę po raz pierwszy ZESPOŁY ARTYSTYCZNE –  z terenu gminy Walce spotkały się razem i wystąpiły na I Festiwalu Zespołów Artystycznych GMINY WALCE. Dyrektor GOK w Walcach Marek Śmiech wraz z konferansjerką Natalią Jasik przywitali gości i artystów. Zespoły wystąpiły w kategoriach: zespoły taneczne-  Przecinek z Brożca, Exit, MiniExit i TopTen z Walec, zespoły śpiewacze - Walczanki, Ewa i Damian z Brożca i Heimatmelodie oraz zespoły instrumentalne -  CAPRI z Walec. Wszystkim artystom dyplomy wręczył Wójt Gminy Walce Bernard Kubata. Występ GWIAZDY wieczoru – TOBY z Monachium wypełnił namiot publicznością po brzegi. Zabawa trwała do białego rana przy polskich i światowych przebojach muzycznych w wykonaniu zespołu muzycznego SOPRANO z Walec.

W niedzielę świętowanie rozpoczynaliśmy przemarszem od kościoła, w którym udział wzięli mieszkańcy, goście zaproszeni oraz dzieci ze PSP Walce idąc marszowym krokiem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP Mechnica-Kamionka wprost do namiotu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach.

Po krótkim występie Orkiestry OSP Mechnica-Kamionka, Wójt Gminy Walce Bernard Kubata przywitał wszystkich mieszkańców i gości życząc dobrej zabawy. Starosta Powiatu Krapkowickiego Maciej Sonik zaszczycił nas swoją obecnością, życząc udanej zabawy.

W rolę konferansjera wcielił się Dyrektor GOK w Walcach Marek Śmiech prezentując artystów występujących podczas DNI WALEC 2015, a program był niezwykle bogaty.

Na scenie jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Walec, Brożca i Kromołowa rozbawiając i ciesząc swoim zaangażowaniem i przygotowaniem nie tylko rodziców ale też całą publiczność. Dzieci zostały nagrodzone napojami i słodyczami a przez całe popołudnie dziećmi w obrębie namiotu zajmowali się animatorzy z Estrady Tyskiej: rozbawiali, malowali twarze, puszczali banie itd.

Premierowy występ dały zjednoczone trzy orkiestry z Walec, Gogolina i Krapkowic, które od 2 miesięcy wspólnie ćwiczyły i pod okiem wykładowców doskonaliły swoje umiejętności. Koncertem dyrygowali dwaj dyrygenci: Rafał Jilg – Gogolin i Marek Śmiech – Walce.

Od godzinie 16:30 namiot „pękał” nie tylko z powodu ogromnej liczby publiczności ale również ze śmiechu…. a to dzięki (jak sama o sobie mówi) swojemu własnemu, niepowtarzalnemu ... stylowi Joanny Bartel znanej wszystkim jako ANDZIA.

Jedyny w Polsce zespół coverowy ABBA grający w 100% na ŻYWO utwory legendarnego zespołu przypomniały wszystkim takie przeboje jak Mamma Mia, Fernando, Money Money Money Waterloo itd…

Podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć akcentu DISCOPOLOWEGO.. Namiot, parkiet, obejście zapełnione! 1..2..3.. i SOLEO…. SOLEO…. SOLEO…. komentarz jest tu zbędny…..

Wieczorem do późnych godzin nocnych do tańca mieszkańcom oraz zaproszonym gościom przygrywał zespół „Metro” z Walec.

 

Więcej zdjęć na stronie GOK Walce:
http://gokwalce.pl/index.php/aktualnosci/115-dni-walec-2015

03.06.2015
Przewiń do góryStrzałka do góry