Menu pomocnicze

Gotujmy razem w Grocholubiu

Konkurs

1 października 2016 r.   na boisku sportowym w Grocholubiu odbył się konkurs gotowania grochówki.

Konkurs zorganizowany był w ramach projektu „Gotujmy razem w Grocholubiu” dofinansowanego z Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

W konkursie rywalizowało 9 drużyn - po jednej z każdego sołectwa.

Drużyny zebrały się o godz. 13:00 aby przed oficjalnym rozpoczęciem przygotować swoje stanowiska pracy.

Konkurencja rozpoczęła się punktualnie o godz. 14:00. Drużyny przez 3 godziny zaciekle walczyły przy kociołkach, w których gotowały się grochówki.

Komisja konkursowa w składzie: Remigiusz Rączka – znany kucharz telewizyjny, Julia Feliniak – Kraina św. Anny oraz Anna Zdera – Urząd Gminy Walce mieli nie lada problem aby wyłonić zwycięzcę. Wszystkie zaserwowane zupy były przyrządzone znakomicie.

Po degustacji grochówki z 9 kociałków komisja konkursowa przyznała 1 miejsce drużynie z Kromołowa, dwa równorzędne 2 miejsca drużynom z Walec i Grocholubia, a  wszystkim pozostałym drużynom przyznano 3 miejsce.

Nie tylko komisja, ale również uczestnicy imprezy mogli posmakować grochówek ugotowanych w trakcie konkursu.

„Kucharze” spisali się rewelacyjnie!

 

 

Nie tylko grochówka

W czasie, gdy drużyny zajmowały się gotowaniem grochówek widzowie mogli podziwiać jak Pan Remigiusz Rączka na ich oczach przyrządzał żeberka oraz groch z kapustą.

Osoby obecne na boisku miały okazję posmakować dania przygotowanego przez Pana Rączkę oraz grochówki przyrządzonej przez gospodynie z Grocholubia.

 

 

DSC03063.jpeg

03.10.2016
Przewiń do góryStrzałka do góry