Menu pomocnicze

Koncert adwentowy w Gminie Berg b. Rohrbach (Austria) 2016r.

W niedzielę, 27 listopada 2016 r. młodzieżowy zespół Capri z Gminy Walce wziął udział w uroczystym Koncercie Adwentowym, który odbył się w gminie Rohrbach-Berg (Austria).

Gospodarzami koncertu była austriacka gmina Rohrbach-Berg pod przewodnictwem Burmistrza Pana Andreasa Lindorfera, który uroczyście powitał przybyłych wykonawców i gości oraz otworzył Koncert. W uroczystości udział wzięli: delegacja  z Gminy Walce pod przewodnictwem Wójta – Pana Bernarda Kubaty oraz delegacja z Gminy Berg b. Neumarkt (Niemcy) z  Burmistrzem – Panem Helmutem Himmlerem na czele.

Na program koncertu złożyły się utwory adwentowe wykonywane przez  gospodarzy: Orkiestrę Gminy Rohrbach-Berg, zespół wokalny Sängerrunde Berg  oraz gości z Bawarii: młodzieżowy chór Perlenset i zespół wokalny Kaltenbachsänger. W przerwach między utworami muzycznymi słuchacze mieli możliwość wsłuchania się w rozważania oparte m.in. o poezję  Rainera Marii Rilke’go, które prowadziła p. mag. Renete Sonnleitner.

Wszyscy artyści prezentowali wysoki poziom muzyczny. Wykonywane były zarówno stare, tradycyjne utwory związane z obrzędami i zwyczajami adwentowymi, jak i współczesne, zaśpiewane przez chór Perlenset i przez naszą młodzieżową orkiestrę Capri,  która jak zwykle podbiła serca publiczności utworami, zagranymi z młodzieńczym temperamentem. Koncert zakończyły podziękowania złożone przez członka Rady Gminy Rohrbach Berg,  zarazem odpowiedzialnego za współpracę partnerską Pana Rolanda Straußbergera.

Licznie przybyli na koncert mieszkańcy Rohrbach -Berg serdecznie dziękowali wszystkim  wykonawcom za wspaniałe przeżycia muzyczne i duchowe. Powodzenie koncertu i serdeczna atmosfera spotkania sprawiły, że muzycy oraz zaprzyjaźnieni burmistrzowie partnerskich gmin umówili się na następny koncert w przyszłym roku, który odbędzie się w Gminie Walce.

 

30.11.2016
Przewiń do góryStrzałka do góry