Menu pomocnicze

"Młodość przychodzi z wiekiem" - podsumowanie

Zakończyła się realizacji projektu "Młodość przychodzi z wiekiem - aktywny senior w Aglomeracji Opolskiej" realizowanego przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska, przy współpracy z Gminą Walce.

W ramach projektu seniorzy z terenu gminy skorzystali z cyklu 40 bezpłatnych godzin doradczych obejmujący doradztwo prawników, dietetyków i rehabilitantów oraz darmowych wyjść do teatru oraz filharmonii.

Dzięki staraniom Gminy spotkania prowadzone były w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach. Fakt, że doradcy przyjechali do naszej gminy spotkał się z dużą aprobatą wśród mieszkańców. Dzięki takiej organizacji, z projektu mogła skorzystać bardzo liczna grupa seniorów.

W ramach godzin doradczych, prowadzonych od 14 listopada do 2 grudnia zorganizowano po 4 spotkania z prawnikiem, dietetykiem oraz rehabilitantem. Uczestnicy spotkań byli bardzo mile zaskoczeni poziomem merytorycznym oraz zaangażowaniem prowadzących. Pytania stawiane przez zainteresowanych zawsze doczekały się odpowiedzi. Uczestnicy projektu mieli możliwość poznania wiedzy teoretycznej na temat żywienia ale również zapoznali się ze sztuką masażu. Licznie zgromadzeni słuchacze udowodnili, że nigdy nie jest zbyt późno na zdobywanie nowej wiedzy i nowych umiejętności.

Dzięki działaniom Gminy zorganizowano dwa grupowe przejazdy na wydarzenia kulturalne. W listopadzie 32 osobowa grupa uczestników skorzystała z zaproszenia na koncert symfoniczny do Filharmonii Opolskiej, który dla wielu uczestników był pierwszą  i niezapomnianą wizytą w filharmonii, zaś 9 grudnia na zakończenie realizacji projektu 40 seniorów obejrzało spektakl teatralny wystawiany na deskach teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.  Łącznie z zajęć doradczych oraz oferty kulturalnej skorzystała ok 70 osobowa grupa seniorów z terenu gminy Walce.

Działania na rzecz osób w wieku senioralnym pokazują, że każdy i w każdym wieku może zdobywać umiejętności połączone z doznaniami artystycznymi.

Młodość przychodzi z wiekiem III (1).jpeg

Młodość przychodzi z wiekiem III (2).jpeg

Przewiń do góryStrzałka do góry