Menu pomocnicze

XX Dni Walec 2017

W dniach 20 i 21 maja 2017 roku odbyły się XX  jubileuszowe Dni Walec.

      Pierwszy dzień obfitował w sportowe emocje. Na trasie rajdu rowerowego wyznaczonego na terenie wsi Walce rywalizowało wielu miłośników jednośladów. Zawodnicy startowali w 4 kategoriach: uczniowie klas III-VI, młodzież gimnazjalna, w grupie MASTERS oraz kategoria VIP. Na linii startu, wśród głośnego dopingu najbliższych członków rodzin stanęli zarówno amatorzy jak i członkowie klubów sportowych, wszyscy wykazali się ogromnym duchem walki.

Najważniejsza jednak była dobra zabawa i zaszczepienie wśród najmłodszych sportowej pasji.

 

 

        Drugi dzień upłyną w rytmie dobrej muzyki, dobrego humoru oraz barwnych występów artystycznych.

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się do przemarszu zaproszonych gości prowadzonych przez Walecką Orkiestrą Dętą do namiotu biesiadnego, gdzie wszystkich przybyłych serdecznie przywitał i zaprosił do wspólnej zabawy Pan Wójt Bernard Kubata. Odchody XX Dni Walec uświetniły występy przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej z gminy Walce. Najmłodsi artyści na swoich występach zebrali liczną publikę, która ze zdumieniem obserwowała jak nasze dzieciaki odważnie prezentowały swoje talenty muzyczne i taneczne.

Na estradzie ze swoich tanecznym repertuarem wystąpiły również dziewczyny z zespołów PRZECINEK, miniEXIT i EXIT.

W trakcie całodziennych występów dla każdego znalazło się coś miłego.

Można było wysłuchać wspólnego występu orkiestr z Walec, Krapkowic i Gogolina, niemieckojęzycznych utworów w wykonaniu Svena Solischa, a  o dobry humor zadbał kabaret Rak, zaś w muzyczne rytmy disco polo wprowadził uczestników niedzielnej imprezy BOBI.

 

 

 

22.05.2017
Przewiń do góryStrzałka do góry