Menu pomocnicze

Projekt "Bajkowe pogranicze" zakończony

Gminna Biblioteka Publiczna w Walcach zakończyła projekt „Bajkowe pogranicze”
 
 
          W dniach 09-10 czerwca 2017r. Gminna Biblioteka Publiczna w Walcach zakończyła projekt „Bajkowe pogranicze” realizowany w partnerstwie z gminą Mała Morawka. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Terytorialnej INTEREG V-A Republika Czeska – Polska Fundusz Mikroprojektów.
W trakcie trwania projektu w miesiącu maju dorośli po obu stronach granic czytali dzieciom bajki.
Następnie w miesiącu czerwcu zorganizowane zostały wspólne warsztaty aktorskie, na które dzieci z Czech przyjechały do Walec. Warsztaty prowadzili profesjonalni aktorzy. Artyści z Krakowa dostarczyli uczestnikom wielu wrażeń. Dzieci miały możliwość współtworzenia spektaklu wykonując polecenia aktorów. Na zakończenie uczestnicy zaprezentowali wyniki swojej pracy podczas finałowej premiery swojej sztuki, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy gminy. Dziękujemy Panu Wójtowi, że w natłoku obowiązków zaszczycił dzieci swoją obecnością.            
Udział w warsztatach pozwolił na zapoznanie się z technikami pracy scenicznej, stworzył uczestnikom szansę nabycia umiejętności  interpersonalnych. Działania takie zbliżają dzieci, integrują partnerskie gminy przez wspólne działania kulturalne.
Śmiechu i radości było dużo!
Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.
 
 
Tekst: Gminna Biblioteka Publiczna w Walcach

 

 
 
13.06.2017
Przewiń do góryStrzałka do góry