Menu pomocnicze

DOŻYNKI GMINNE Zabierzów Ćwiercie 2017r

Podziękowania dożynki 2017.jpeg


W dniu 10 września 2017 w Zabierzowie odbyły się Dożynki Gminne. Gospodarzami tegorocznych Dożynek były sołectwa Zabierzów i Ćwiercie.

Święto zgromadziło wielu mieszkańców gminy Walce oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, a także zaproszeni goście z partnerskich gmin: Berg i Mala Moravka.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta w intencji wszystkich rolników.

Po uroczystej mszy przez teren Zabierzowa przemaszerował barwny korowód z misternie wykonanymi koronami żniwnymi oraz licznymi wozami dożynkowymi prezentującymi przeróżne scenki rodzajowe. 

W trakcie uroczystości dożynkowych miało miejsce tradycyjne przekazanie chleba wypieczonego z mąki z tegorocznych zbiorów. W imieniu rolników na ręce Wójta Gminy chleb złożyli Starostowie Dożynek Pani Zuzanna Mucha oraz Pan Rajmund Mucha. Symbolicznego przekazani chleba dokonał również Pan Wójt wręczając bochny chleba wszystkim sołtysom z Gminy Walce.

 

 

Podczas trwania oficjalnej części dożynek przed sceną prezentowane były misternie wykonane korony dożynkowe. Te niezwykłe arcydzieła zostały uhonorowane przez Wójta równorzędnym pierwszym miejscem.

 

 

Za ogromy trud pracy włożony w wykonanie koron oraz za udział wszystkich wozów dożynkowych w korowodzie przedstawicielom sołectw zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Niemniejszym zainteresowaniem podczas corocznych dożynek cieszył się konkurs na „Najpiękniej przystrojoną zagrodę”. Komisja konkursowa przechadzając się po miejscowościach podziwiała i wybierała najciekawsze dekoracje wykonane przez mieszkańców. W tym roku nagrody otrzymali:

Państwo Renata i Erwin Malkowski – miejsce I

Państwo Anna i Gerard Wyszka – miejsce II

Państwo Dagmara i Michał Hajduk – miejsce III

Państwo Susanne i Romuald Szczepanek – miejsce III

   

 

W części  artystycznej na scenie zaprezentowani się: miniEXIT z Walec, Waleckie Seniorki, Mirosław Jędrowski z zespołem, ETNA oraz Musicduo Ewa & Damian.

Wielkim zaskoczeniem był występ – niespodzianka w wykonaniu grupy „Kadenzhofener Goaβlschnalzer” und der Kirchweihburschen & -madchen Kadenzhofen z zaprzyjaźnionej gminy Berg w Niemczech.

Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Metro.

 

 

13.09.2017
Przewiń do góryStrzałka do góry