Menu pomocnicze

"Hej Seniorze nie siedź w domu! - Ruch i rekreacja to gwarancja zdrowia" - relacja

Drugi etap rajdu rowerowego został zaplanowany na dzień 20 września. Jednakże tego dnia pogoda pokrzyżowała plany uczestnikom. Opady deszczu uniemożliwiły miłośnikom jednośladów zwiedzanie gminy na rowerach. Uczestnicy, którzy przybyli na miejsce zbiórki - w jeszcze liczniejszym składzie niż poprzednio - zmuszeni byli przesiąść się na „4 kółka”.

Uczestnicy rajdu zebrali się w kościele parafialnym pw. św. Walentego w Walcach aby wysłuchać krótkiej historii na temat tej okazałej budowli. Następnie udali się do Waleckiej Izby Tradycji, gdzie Pani Maria Żmija-Glombik oprowadziła po „pokojach” i omówiła znajdujące się w nich eksponaty. Zwiedzanie Izby stało się okazją do licznych wspomnień. Kolejny przestanek przewidziano w Rozkochowie. Tam na uczestników czekał słodki poczęstunek i gorąca kawa. W Rozkochowie uczestnicy zapoznali się w historią kościoła pw. św. Katarzyny oraz mieli okazję zapoznać się działaniem Stacji Uzdatniania Wody miejscem wydobycia, uzdatniania i przesyłania wody. Ostatnim przystankiem był Kromołów. W sali spotkań został wyświetlony film o gminie Walce, który był podsumowaniem wszystkiego tego, co uczestnicy zobaczyli podczas dwudniowego zwiedzania gminy Walce. Mimo niepogody misternie przygotowany program rajdu został zrealizowany. Deszczowa pogoda nie ostudziła zapału rowerzystów. Uczestnicy umówi się na kolejną przejażdżkę rowerową.

 

 

 


Jak zapowiedzieli tak zrobili!

28 września odbył się kolejny etap rajdu rowerowego. Przebiegał on tą samą trasą, a udział w nim wzięło 32 rowerzystów.

III etap jest wyraźnym dowodem na to, że projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem, a chęć do wspólnego i zarazem aktywnego spędzania czasu została zaszczepiona w uczestnikach projektu. 

 

 

26.09.2017
Przewiń do góryStrzałka do góry