Menu pomocnicze

Koncert Adwentowy 2017 w Walcach

W sobotę, 02 grudnia 2017 r., w kościele parafialnym pw. Św. Walentego w Walcach odbył się Międzynarodowy Koncert Adwentowy, którego gospodarzem była Gminy Walce.

W uroczystości udział wzięła delegacja  z partnerskiej gminy Berg b. Neumarkt (Niemcy), pod przewodnictwem Pani Anity Vogel - Radnej Gminy Berg odpowiedzialnej za współpracę partnerską oraz ks. Marek Żukowski - reprezentujący Gminę Mala Moravka (Czechy). Goście wzięli udział w uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez proboszcza ks. dr. Józefa Kobyłkę i ks. Żukowskiego.

Na program koncertu złożyły się utwory wykonywane przez  gospodarzy - Orkiestrę Gminy Walce pod przewodnictwem Pana Rafała Jilga, gości z Bawarii - zespół dęty Eight4Brass, prowadzony przez Pana Hannesa Steppera. Gościem specjalnym był zespół Encore String Quartet, złożony z młodych, utalentowanych absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatów wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Muzyczne spotkanie moderowała Pani Dominika Bassek. Program wykonany przez muzyków
z wirtuozerią, zachwycił słuchaczy, którzy odwdzięczyli się gromkimi brawami i osobistymi bezpośrednimi  podziękowaniami i gratulacjami złożonymi na ręce wykonawców.

Serdeczne podziękowania artystom za wrażenia estetyczne i duchowe wyraził Pan Wójt Bernard Kubata, który podkreślił, że koncert jest równocześnie zwieńczeniem 20 lat współpracy partnerskiej między gminami Berg OPf. b. Neumarkt - Walce i jednocześnie stanowi wyraz wdzięczności dla animatorów i działaczy społecznych, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w nawiązanie i podtrzymanie dobrosąsiedzkich, przyjaznych stosunków między naszymi gminami. W przyszłym roku spotkamy się na koncercie adwentowym
w Gminie Berg, na który już dziś, w imieniu Pana Helmuta Himmlera – Burmistrza,  zaprosiła Pani Anita Vogel.

 

07.12.2017
Przewiń do góryStrzałka do góry