Menu pomocnicze

Jubileusz 110-lecia OSP Walce

19 maja 2018r. Strażacy Ochotnicy z jednostki OSP Walce obchodzili jubileusz 110-lecia. Świętowanie Jubileuszu 110 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Walcach rozpoczęło się uroczystą mszą św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, odprawioną przez Wojewódzkiego Kapelana Strażaków ks. dr Józefa Urbana i ks. Tomasza Gierga.

Po mszy świętej, na czele z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi, w paradnym szyku wszyscy przemaszerowali pod pomnik poległych mieszkańców Walec, gdzie nastąpiło złożenie wiązanki kwiatów. Następnie pochód udał się pod remizę OSP Walce, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości Marcina Kocha meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu Andrzejowi Borowskiemu.

Po meldunku głos zabrał prezes OSP Walce druh Zygfryd Machoń, który serdecznie przywitał zgromadzonych druhów i druhny oraz wszystkich miłośników OSP.

W trakcie uroczystości przedstawicielka OSP Walce druhna Dorota Nossol przedstawiła rys historycznego jednostki.

Po odczytaniu rysu historycznego nastąpiła doniosła chwila wręczenia medali i odznaczeń.

Na zakończenie gratulacje i słowa uznania za zaangażowanie, trud i poświęcenie w niesieniu pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują wygłosili zaproszeni goście, a Wójt i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Bernard Kubata wręczył prezesowi OSP Walce list gratulacyjny.

 

22.05.2018
Przewiń do góryStrzałka do góry