Menu pomocnicze

XXI Dni Walec 19-20 maja 2018

W pierwszym dniu obchodów Dni Walec (19 maja) swoje święto mieli Strażacy Ochotnicy - obchodzili oni jubileusz 110-lecia OSP Walce.

W sobotnie popołudnie w kościele parafialnym w Walcach odprawiona została msza św. w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie zebrani przemaszerowali na plac przy remizie, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości wraz z wręczeniem odznaczeń zasłużonym strażakom.

Po zakończeniu części oficjalnej strażacy przeszli do namiotu na biesiadę strażacką. Na estradzie wystąpił zespół FRELE zaś wieczorem do tańca przygrywał zespół Diamant i DJ Mag.

 

 
Więcej zdjęć z obchodów jubileuszu 110-lecia OSP Walce : Jubileusz 110-lecia OSP Walce


 

Drugi dzień (20 maja) upłyną w rytmie dobrej muzyki, dobrego humoru oraz barwnych występów artystycznych.

Tradycyjnie uroczystość otworzył Wójt Gminy Bernard Kubata życząc wszystkim zebranym dobrej zabawy. W trakcie obchodów XXI Dni Walec wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej z gminy Walce. Na estradzie ze swoim tanecznym repertuarem wystąpiły również dziewczyny z zespołów PRZECINEK i EXIT.

W trakcie całodziennych występów dla każdego znalazło się coś miłego.

Można było wysłuchać wspólnego występu orkiestr z Walec, Krapkowic i Gogolina, o dobry humor zadbał Grzegorz Poloczek z zespołem, zaś w muzyczne rytmy disco polo wprowadził uczestników niedzielnej imprezy zespół Camasutra.

 

 

22.05.2018
Przewiń do góryStrzałka do góry