Menu pomocnicze

informacja KRUS ze spotkania szkoleniowo - informacyjnego przedstawicieli branży rolniczej

Strzelce Opolskie, dn. 04.02.2019 r.

PT KRUS

 w Strzelcach Opolskich                                           

 

          Dnia 01.02.2019 r. w restauracji „Sosnowy Dworek” w Żyrowej odbyło się spotkanie, szkoleniowo – informacyjne przedstawicieli branży rolniczej, zorganizowane przez PT KRUS w Strzelcach Opolskich przy współpracy Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Na zaproszenie OR KRUS w Opolu, w spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Grupy Azoty, który przedstawił prezentację dotyczącą produktów zakładów azotowych. Następnie pracownik PT KRUS w Strzelcach Opolskich przekazał informację na temat działalności KRUS, wypadkowości na terenie działania Placówki oraz możliwości korzystania z rehabilitacji w ośrodkach KRUS. Po zakończonej prezentacji wszyscy przybyli na szkolenie rolnicy wzięli udział w konkursie testowym, którego tematem był „Upadek to nie przypadek”.

Powołana Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez OR KRUS w Opolu.

Rolnicy mieli możliwość wysłuchania również Wicestarosty powiatu krapkowickiego Panią Sabinę Gorzkulla, Prezesa Banku Spółdzielczego w Krapkowicach Pana Teodora Pandel, Zastępcę Kierownika TZD OODR w Krapkowicach Panią Magdalenę Lepich. Dyrektor Regionalny Pan Robert Wach, przedstawił ofertę Towarzystwa Ubezpieczeniowego Pocztowy TUW, natomiast przedstawiciel ARiMR w Opolu Pani Agnieszka Gul przekazała informacje dotyczące nowych przepisów dla rolników.

W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy PIP w Opolu Pani Katarzyna Mroszczak oraz Pan Andrzej Ruczyński, który przedstawił pokaz slajdów dotyczący bezpieczeństwa a także  poinformował zgromadzonych rolników na czym polegają wizytacje przeprowadzane przez PIP w gospodarstwach rolnych, m.in. tych, które zgłosiły swój udział w Ogólnopolskim Konkursie - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.   

Po zakończeniu części oficjalnej Dyrektor OR KRUS w Opolu Pan Lech Waloszczyk podziękował wszystkim przybyłym gościom oraz rolnikom.

Słodki poczęstunek oraz obiad na zakończenie spotkania został ufundowany przez Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A.

  SAM_6652-2.jpeg SAM_6660-1.jpeg

SAM_6671.jpeg

08.02.2019
Przewiń do góryStrzałka do góry