Menu pomocnicze

Abp Alfons Nossol - Honorowym Obywatelem Gminy Walce

nossol_ARX_82.jpeg

18 listopada 2019 r., w Spichlerzu w Brożcu  na  XIV Sesji Rady Gminy Walce Arcybiskup otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Walce.

Pan Wójt Marek Śmiech w swoim przemówieniu podkreślił, że Abp Alfons Nossol jest osobistością, która autentycznością swojego własnego życia i swoim niesłabnącym zaangażowaniem na rzecz porozumienia i pojednania narodów Europy, jest dla przyszłych pokoleń Gminy Walce wzorem, zachętą i symbolem na przyszłość.

To właśnie Ksiądz Arcybiskup czyni naszą Gminę miejscem sławnym. Sprowadza do nas znaczących ludzi z całego świata, aby pokazać im piękno Śląskiej Ziemi, zarazić ich optymizmem płynącym z tego miejsca i zachwycić kulturą naszego regionu.

Wspomniano również o Brożeckim ŹRÓDEŁKu - magiczne miejsce arcybiskupa Nossola. Jak sam mówił; to źródło to był świadek Jego dzieciństwa i młodości, „pierwszy ludowy uniwersytet”. Pod lasem nie tylko pasło się zwierzęta, ale i słuchało opowiadań starszych o historii naszej wsi i parafii, o dawnych mieszkańcach. To tu po raz pierwszy usłyszałem, jak w Brożcu i okolicy przebiegał plebiscyt.


 

20.11.2019
Przewiń do góryStrzałka do góry