Menu pomocnicze

Dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania na ekologiczne

Szanowni Mieszkańcy!

Gmina Walce zamierza wystąpić o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 na projekt związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w naszej gminie.

Mieszkańców, którzy planują w najbliższych dwóch - trzech latach wymianę węglowych, indywidualnych źródeł ciepła na ekologiczne, zapraszamy do złożenia deklaracji, w oparciu o którą oszacujemy skalę projektu.

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ma jedynie na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy. Program realizowany będzie pod warunkiem zebrania odpowiedniej ilości deklaracji udziału w projekcie oraz uzyskania zewnętrznych środków dofinansowania dla Gminy.

Preferowana będzie wymiana starych zasypowych pieców węglowych na ekologiczne, m.in. na ogrzewanie gazowe, wzdłuż projektowanej sieci gazowniczej (tj. w Rozkochowie ul. Wiejską, w Walcach ul. 1 Maja, ul. Opolską oraz ul. Mickiewicza do Zakładu B+K). Dodatkowo wspierane będzie także ogrzewanie w oparciu o OZE (pompy ciepła, fotowoltaika), instalacje przydomowe na gaz i kotły na pellet.

W przypadku pozyskania przez Gminę dofinansowania, projekt będzie realizowany od III kwartału 2021 roku do II kwartału  2023 roku.

Deklaracje od mieszkańców przyjmowane będą do dnia 28.08.2020r. w Urzędzie Gminy w Walcach, Referat Infrastruktury i Inwestycji, ul. Mickiewicza 18, I piętro pokój nr 12.

Szczegółowe informacje zostaną przedstawione na spotkaniu, które się odbędzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach w dniu 21 sierpnia o godz. 17:30

Deklaracja z ankietą do pobrania:

PDFdeklaracja-woli-przystapienia-do-projektu-z-zalacznikami_08.08.2020-2.pdf (346,43KB)

11.08.2020
Przewiń do góryStrzałka do góry