Menu pomocnicze

Międzygminny Punkt Zbiórki Elektroodpadów

Związek Międzygminny "Czysty Region" zaprasza wszystkich mieszkańców do korzystania z Międzygminnego Punktu Zbiórki Elektroodpadów. Urządzenie zostało zamontowane w Walcach przy skwerku na skrzyżowaniu ulicy Opolskiej z Lipową (obok przystanku autobusowego). Do specjalnego pojemnika można wrzucać drobne elektroodpady, takie jak płyty CD, tonery, telefony, ładowarki, drobną elektronikę (np. piloty, myszki komputerowe), baterie, żarówki energooszczędne. Zebrane w bezpieczny sposób drobne elektrośmieci będą na bieżąco odbierane przez Związek i przekazywane do zakładu przetwarzania tego typu odpadów, dzięki czemu szkodliwe substancje w nich zawarte nie przedostaną się do środowiska.

Urządzenie zamontowane zostało przez Związek Międzygminny "Czysty Region" w ramach realizacji projektu "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III"  dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Partnerami projektu są Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

Więcej informacji oraz wszystkie lokalizacje Międzygminnych Punktów Zbiórki Elektroodpadów można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://www.czystyregion.pl/nasz-system/miedzygminne-punkty-zbiorki-elektroodpadow.html

MPZE Walce.jpeg

PLAKAT MPE etap III.png

 

23.08.2021
Przewiń do góryStrzałka do góry