Menu pomocnicze

Publiczne Przedszkole w Walcach i Brożcu realizuje projekt pn. Uśmiech przedszkolaka

Uśmiech przedszkolaka
W trosce o rozwój dziecka
Od września 2009 r. w Publicznych Przedszkolach w Walcach i Brożcu realizowany jest projekt „Uśmiech przedszkolaka…” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.1. W ramach tego projektu waleckie przedszkole wydłużyło czas pracy o 3 godziny dziennie, a przedszkole brożeckie o 2 godziny - dwa razy w tygodniu. Dzięki temu mogą się odbywać dodatkowe zajęcia dla dzieci: muzyczno - taneczne, plastyczno - techniczne, teatralne, gimnastyczne i plastyczno - muzyczne. Realizacja projektu umożliwia również organizację różnego rodzaju imprez, uroczystości oraz wyjazdów dzieci.
Dzieci - w wieku 3-6 lat - uczestniczące w projekcie, wzięły udział w wycieczkach: do opolskiego zoo, Teatru Lalki i Aktora w Opolu oraz kina. Dla niektórych, zwłaszcza młodszych dzieci, był to pierwszy taki wyjazd całą grupą. Przeżyciem dla maluchów były nie tylko atrakcje związane z celem wycieczki, ale również sam przejazd autobusem.

007.jpeg 025.jpeg

W grudniu 2009 r. dla przedszkolaków dwukrotnie zostało zorganizowane spotkanie ze Świętym Mikołajem, przez co - ku uciesze milusińskich - dzieci również dwukrotnie otrzymały upominki. Pierwsze spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, i miało charakter wspólnej zabawy i pląsów, drugie natomiast - to było nasze tradycyjne spotkanie z Mikołajem na terenie placówki przedszkolnej. Ponadto przed Świętami Bożego Narodzenia w przedszkolu została zorganizowana wieczerza wigilijna z opłatkiem, świątecznymi paczkami i śpiewaniem kolęd.

 

062.jpeg   187.jpeg 225.jpeg

W czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 10 stycznia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach na dużej scenie, przed liczną publicznością, przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany w ramach tego projektu. Do występu przygotowywały się na zajęciach muzyczno - tanecznych, realizowanych od września 2009 r. podczas dodatkowych godzin funkcjonowania przedszkola, finansowanych w ramach projektu „Uśmiech przedszkolaka...”.

  302.jpeg

Zajęcia teatralne, odbywające się w ramach projektu, zaowocowały przedstawieniem jasełkowym, w którym 5 stycznia 2010 r. przedszkolaki mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi przed rodzicami. Jasełka stworzyły świetny klimat do wspólnego z rodzicami śpiewania kolęd, a później maluchy częstowały swoich rodziców własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami. Impreza jasełkowa obywała się w specjalnie na tę okazję przygotowanej scenerii, na tle której wszyscy chętnie się fotografowali. Dzieci były poprzebierane w różnorodne i pomysłowe stroje. Dodatkową okazją do prezentowania rozwijających się zdolności aktorskich u dzieci była impreza środowiskowa z okazji Dni Babci i Dziadka, zorganizowana w przedszkolu 21 stycznia. Przedstawienie jasełkowe oraz wspólne kolędowanie zostały dodatkowo wzbogacone o recytację wierszy dla babć i dziadków oraz o życzenia przekazywane poprzez śpiew. Babcie i dziadkowie zostali obdarowani wykonanymi podczas zajęć plastyczno - technicznych kwiatkami z papieru.

  261.jpeg

W lutym 2010 r. w sali widowiskowej domu kultury w Walcach odbył się Bal Maskowy dla przedszkolaków z Walec i Brożca. Wspólna impreza pozwoliła zintegrować dzieci z różnych środowisk wiejskich Bal przysporzył dzieciom dużo radości i dał możliwość nawiązania nowych przyjaźni. Impreza była prowadzona przez zawodowego wodzireja, który dla maluchów przygotował szereg atrakcji, łącznie z różnego rodzaju rekwizytami, dzięki którymi podczas zabawy dzieci podróżowały różnymi ścieżkami wyobraźni. Przygotowany został również poczęstunek dla przedszkolaków.

  DSC00531.jpeg DSC00558.jpeg

Realizacja projektu w obu przedszkolach potrwa do końca sierpnia. Przed przedszkolakami jeszcze wiele atrakcji i ciekawych zajęć.



plakat ops-góra.jpeg
plakat ops - dół.jpeg
 

15.12.2009
Przewiń do góryStrzałka do góry