Menu pomocnicze

Dni Walec 2 -3 lipca 2011 r.

Tegoroczne obchody Dni Walec odbyły się 2 i 3 lipca na placu przy waleckim domu kultury. Mimo niesprzyjającej pogody z oferty organizatorów skorzystało nie tylko bardzo wielu mieszkańców (w namiocie trudno było znaleźć miejsce) gminy Walce, ale również bardzo licznie mieszkańcy okolicznych gmin i Powiatu m.in. prudnickiego, strzeleckiego i kędzierzyńskiego. Dni Walec rozpoczęły się w sobotę zabawą taneczną do białego rana. Natomiast niedziela obfitowała w moc m.in. akcentów ludowych i folklorystycznych.
Gmina na czele z wójtem Bernardem Kubatą zapewniła mieszkańcom i ich gościom dużą dozę rozrywki i humoru.
Napięty program imprezy rozpoczął się uroczystym otwarciem festynu przez Wójta gminy Bernarda Kubatę. Potem królowały już występy artystyczne, które rozpoczął występ m. in zespołu Exit z Walec, waleckiej orkiestry dętej. W bloku folklorystycznym wystąpił lokalny zespół Waleckie Seniorki. W zespole śpiewało i tańczyło 15 seniorek, które coraz bardziej odważnie i z wielką gracją śpiewając i tańcząc zabawiały biesiadników. Następnie scenę opanowali Adi & Karina (Karina z domu Gałeczka, swoje korzenie posiada w Zabierzowie, gmina Walce), którzy przypomnieli biesiadnikom swoje stare i nowe przeboje. Adi rozpoczynając swój występ próbował poderwać walczan do tańca” furgaliśmy w lufcie 1000km, abyście mogli się tu bawić będziemy mało beblać, a dużo grać bo Walcach to trzeba walcować”. Jak na zawołanie pod sceną kilka par (fanów artystów) pląsało w rytm ich muzyki. Po ich występie George Wind rozruszał publiczność swoim występem, śpiewając znane i lubiane przeboje światowe, że wiele osób przypomniało sobie swoje lata młodości śpiewając razem z artystą. W podobnym klimacie utrzymał zebranych występ śląskiej Kapeli Jorgusie. Muzycznie rozpieszczała zebranych również Ada Szulc z zespołem (finalistka I edycji programu X-Factor). Swój czas na scenie jak najlepiej starały się wykorzystać również zespoły Exit i Mini Exit Walce, Zespół Horyzont i Mimezit.
Dużym wzięciem cieszyły się wypieki oraz mała gastronomia.
Nie da się ukryć faktu, że walczanie potrafią się bawić.

 


Dni  Walec  2 - 3  lipca  2011 r.- zapowiedź

Bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczny festyn letni na otwarcie wakacji związany z obchodami Dni Walec. Występy Ady Szulc, zespołu  Horyzont, George Wind’a, Adi’ego & Kariny – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które zostały przygotowane dla gości, którzy 2-3 lipca bawić się będą na terenie rekreacyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach.

Prosto z TVN do Walec przyjedzie finalistka programu X Factor Ada Szulc z zespołem Chilitoy, którą polubili nie tylko młodzi widzowie popularnego telewizyjnego programu rozrywkowego. Właśnie dla młodych, ale i dla nieco starszych zagra znany w kraju zespół Horyzont.

Śląskie klimaty to z kolei specjalność Adi’ego i Kariny, którzy na tę okazję przyjadą z Niemiec z programem biesiadnym. Dla Kariny będzie to specjalny koncert przed walecką publicznością, skąd pochodzi. Kolejny artysta z Niemiec, George Wind - bawarczyk z włosko-austriackimi korzeniami, wykona szlagiery po niemiecku, włosku i angielsku, podobno nawet przygotował niespodziankę w języku polskim.

Na tego typu imprezie nie może oczywiście zabraknąć dobrego humoru, którego sporą dawkę zapewni widzom śląska kapela Jorgusie. Zespół ten, w kolejnej odsłonie, zabawiać będzie przebojami muzyki rozrywkowej z lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Przegląd swojej działalności artystycznej zaprezentuje też Gminny Ośrodek Kultury w Walcach, który zaprasza na koncert Waleckiej Orkiestry Dętej, prezentację Zespołu Folklorystycznego Waleckie Seniorki, pokazy taneczne zespołów Exit i Mini Exit, porywające wykonanie przebojów muzyki instrumentalnej przez Zespół Capri, jak również na koncert balladowy zespołu Nimezis.

Oczywiście zarówno w sobotni wieczór oraz niedzielną noc będzie się można do rana bawić przy muzyce tanecznej.

Podczas festynu Urząd Gminy w Walcach przygotował darmowy pomiar ciśnienia krwi. Nie zabraknie również wesołego miasteczka, jak i gastronomii.

A oto szczegółowy program festynu:

Sobota:

20.00 Zabawa taneczna – przygrywa zespół Andromex

Niedziela:

14.00 – 14.05 Uroczyste otwarcie festynu

14.05 – 14.10 Exit Walce – pokaz taneczny

14.10 – 14.25 Walecka Orkiestra Dęta

14.25 – 14.30 Mini Exit Walce – pokaz taneczny

14.30 – 15.30 Zespół Horyzont - koncert pop-rockowy

15.30 – 16.00 Zespół Nimezis – ballady akustycznie

16.00 – 16.20 Zespół Folklorystyczny Waleckie Seniorki

16.20 – 17.20  Adi & Karina – Dlo wos gromy i śpiewomy – śląska biesiada – gościny występ walczanki p. Kariny Walczyk z d. Gałeczka

17.20 – 17.25 Exit Walce – pokaz taneczny

17.25 – 18.40 George Wind - szlagiery w wykonaniu bawarczyka z włosko-austriackimi korzeniami

18.40 – 19.25 Kapela Jorgusie – program kabaretowy

19.25 – 19.45 Zespół Capri Walce – przeboje muzyki instrumentalnej

19.45 – 20.30 Jorgusie/Nowy Jorg – zespół z Piwnicy „Artycha” – przeboje lat 60. i 70.

20.30 – 22.00 Ada Szulc z zespołem Chilitoy – finalistka programu X Factor w TVN

22.00 – Zabawa taneczna – przygrywa zespół Metro


Ponadto: DARMOWY POMIAR CIŚNIENIA! Karuzele. Dmuchańce. 
               Gastronomia.

PDFDni Walec.pdf 

27.06.2011
Przewiń do góryStrzałka do góry