Menu pomocnicze

Marsz Nadziei 2011

 Marsz Nadziei 2011
Jak co roku w październiku, Opolskie Centrum Onkologii z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi, przypadającym na 17 października, organizuje „Marsz Nadziei”. Jest to znacząca impreza o charakterze wojewódzkim, która w stolicy regionu odbędzie się już po raz szósty. Jej celem jest zamanifestowanie potrzeby zjednoczenia się wszystkich Opolan w walce z chorobami nowotworowymi. Marsz służy też propagowaniu wiedzy o profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu raka piersi, czemu wydatnie służą bezpłatne badania mammograficzne w ramach skryningu, finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
O randze imprezy m.in. świadczy fakt, że patronat nad nią objęli: marszałek województwa Józef Sebesta, wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich Opolan do wzięcia udziału w marszu i przybycie na miejsce zbiórki w niedzielę, 9 października br.
Zbiórka uczestników oraz formowanie pochodu zacznie się ok. godz. 12 w parku na pl. Wolności, w pobliżu Grabówki; przed marszem planowane są okolicznościowe przemowy zaproszonych gości oraz lekarzy onkologów. Organizator przygotował dla uczestników atrakcyjne gadżety, m.in. kilkaset parasoli (w tym roku w kolorze niebieskim).
W trakcie przemarszu trasą: od parku przy pl. Wolności, poprzez ul. Mozarta, deptak na ul. Krakowskiej, w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej Rynku i z powrotem na pl. Wolności - rozdawane będą ulotki, związane tematycznie z celem Marszu.
Zakończenie przewidziane jest w godz. 14 - 14.30, m.in. występem mażoretek z Ozimka oraz Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie- Koźlu.
 

07.10.2011
Przewiń do góryStrzałka do góry