Menu pomocnicze

Jubileuszowy festiwal w Walcach

Dwudziestolecie swojego istnienia obchodzi w bieżącym roku Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej. Jest to jedna z najstarszych, ale i najważniejszych imprez kulturalnych mniejszości niemieckiej w Polsce.

Od początku swojego istnienia Festiwal odbywa się w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, który to dom kultury jest jego organizatorem - w ostatnich latach we współpracy ze Śląskim Stowarzyszeniem Samorządowym z siedzibą w Leśnicy, w zakresie pozyskiwania zewnętrznych dotacji na organizację imprezy. Impreza odbywa się dzięki dotacji przyznanej przez Konsulat Generalny Niemiec w Opolu oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji RP.

Jubileuszowy festiwal odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2011 roku w sali widowiskowej waleckiego domu kultury. Tradycyjnie już sobota będzie czasem prezentowania się chórów (początek o godz. 14.00), natomiast w niedzielę, od godz. 12.00 rywalizować ze sobą będą zespoły śpiewacze. W ubiegłym roku I miejsce w festiwalu zajął chór „Bel Canto” z Polskiej Cerekwi, a wśród zespołów śpiewaczych najlepsze, zdaniem jury, były „Dobrzenianki” z Dobrzenia Wielkiego. Czy powtórzą swój sukces w tym roku – będzie można się o tym przekonać już niebawem.

                                                                               Zapraszamy   

                                                                 Grzegorz Cebula

                                

   Plakat_ Festiwal Chórów 2011.jpeg      (239).jpeg   (264).jpeg
  (281).jpeg   festiwal_0253.jpeg

 

16.11.2011
Przewiń do góryStrzałka do góry