Menu pomocnicze

Historia lubi się powtarzać…

    W roku 2005 rozpoczęła się przygoda gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum w Walcach z konkursem, o którym dzięki członkostwu w Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego i inicjatywie pani Agaty Makioli – nauczycielki języka niemieckiego. Uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w konkursie i jako mocna trójka pojechali na finał. Stało się to tradycją i każdego roku mamy wielu uczniów, którzy chętnie biorą udział w etapie szkolnym, następnie regionalnym i w finale.

 W 2005 roku było ich trzech, natomiast w roku 2006 aż dziesięciu. Wówczas  była to rekordowa liczba finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego reprezentujących nasze gimnazjum i gminę. 2005 rok – III edycja, 2006 rok – IV edycja, w późniejszych edycjach konkursu reprezentowali naszą szkołę i gminę również nasi uczniowie, jednak  zawsze w trochę mniejszym składzie.

Powtórzeniem niesamowitego sukcesu gimnazjalistów Publicznego Gimnazjum w Walcach jest rok 2012, ponieważ ponownie dziewięciu finalistów to nasi uczniowie. Jest to liczba uczniów, którą można się pochwalić, ponieważ są znaczną częścią 102 finalistów z całej Polski, z którymi zmierzą swoje siły 11 marca 2012 roku w Warszawie w Instytucie Goethego.  Województwo opolskie reprezentować będzie 41 finalistów, więc mamy spore szanse, aby zaprezentować wysoki poziom języka niemieckiego naszego regionu i województwa. Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ jubileuszowa X. Już dziesiąty raz organizowany jest prestiżowy konkurs, adekwatny do możliwości uczniów gimnazjów, którego zorganizowanie pochłania poświęcenie i czas setek członków Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.  Konkurs odbywa się zawsze w trzech etapach: szkolnym, regionalnym i ostatecznie finał. Więc zakwalifikowanie się do grona finalistów jest ogromnym osiągnięciem.

W tym roku to właśnie Anna Herud z klasy 1b, Tomasz Norek również z tej samej klasy, Paulina Zwior, Piotr Herud i Patryk Wieczorek z klasy 2a, Alicja Barysz, Dawid Grzesik z klasy 2b oraz Piotr Burczyk z klasy 3b i Sandra Pelka z klasy 3c  wezmą udział w finale i zmierzą się z koleżankami i kolegami ze szkół z całej Polski.

Trzymamy za nich kciuki, gratulujemy sukcesu i życzymy wszystkiego dobrego podczas finałowej części pisemnej i ustnej!

Na zamieszczonym zdjęciu nasi finaliści bez Alicji Barysz i Piotra Burczyka, którzy ze względu na chorobę nie byli w tym dniu obecni w szkole. 

 
Zdjęcie i opracowanie tekstu Agata Makiola nauczycielka j. niemieckiego w PG w Walcach

  

DSC07891.jpeg

16.02.2012
Przewiń do góryStrzałka do góry