Menu pomocnicze

Dlaczego warto tu zainwestować?

Wysoki odsetek pokrycia obszaru gminy planami zagospodarowania przestrzennego z dostępnością terenów ukierunkowanych na strefy produkcyjne, składowe, magazynowe i usługowe, stanowi znaczący kapitał jednostki, podnoszący jej atrakcyjność osadniczą i inwestycyjną.

Bezpośredni dostęp do DK45, sąsiedztwo dróg kategorii wojewódzkiej i krajowej wraz z niewielką odległością do autostrady A4 – położenie na obrzeżach obszaru oddziaływania osi komunikacyjnej i transportowej wschód-zachód, wpływające na atrakcyjność osadniczą i inwestycyjną gminy;

Położenie gminy w niewielkiej odległości od miast – ośrodków przemysłowych o znaczeniu ponadregionalnym (Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin).

W roku 2021 Gmina Walce zdobyła 2 miejsce w rankingu Serwisu Samorządowego PAP „Gmina dobra do życia” 2021  w kategorii gminy wiejskie i miejsko wiejskie z miastem powyżej 5 tyś. mieszkańców.

Gmina zapewnia edukację na poziomie szkół podstawowych w miejscowościach : Walce, Brożec oraz Stradunia , opiekę przedszkolną w przedszkolach publicznych i ich filiach w miejscowościach Walce, Stradunia, Rozkochów, Brożec i Kromołów oraz opiekę dla dzieci w wieku 1-3 lat w publicznym żłobku w Walcach. Dla osób w wieku senioralnym powstało Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Walcach.

Gmina Walce posiada wiele walorów przyrodniczych i turystycznych w tym Użytek Ekologiczny oraz „ Flańce” w Straduni, źródełko na „Mosaczu”  oraz zabytkowy spichlerz w miejscowości Brożec, zespół pałacowo -  parkowy w Rozkochowie, które są miejscami czynnego wypoczynku naszych mieszkańców i naszych gości.

Gminny Ośrodek Kultury w Walcach wraz z Gminną Biblioteką  Publiczną posiada interesującą ofertę kulturalną  dla dzieci,  młodzieży oraz osób dorosłych.

 

Rozkochów pałac.jpeg Pałac w Rozkochowie

 Spichlerz Brożec.jpeg Spichlerz w Brożcu

Stradunia użytek eko.jpeg Stradunia Eko użytek


Powiat krapkowicki oferuje następujące atrakcje turystyczne:
-Obiekty zabytkowe w Mosznej, Kamieniu Śląskim, Żyrowej.
-Obiekty sakralne: np. Góra Św. Anny, Kamień Śląski
-Szkoła lotnictwa, tor jazdy dla samochodów, pole golfowe.

W powiecie istnieje ok. 1000 miejsc noclegowych głównie w  Gogolinie i Krapkowicach – w tym w klasie III i IV klasa.

 

05.04.2022
Przewiń do góryStrzałka do góry