Menu pomocnicze

Gmina Walce - Gmina Przyjazna Inwestorom

Gmina Walce położona jest w uprzemysłowionym obszarze południowo-wschodniej części województwa opolskiego.

     Istotną sprawą dla podejmowania przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie gminy jest jej infrastruktura techniczna: pełny stopień zwodociągowania gminy, bardzo nowoczesna stacja uzdatniająca wody, dobry poziom telefonizacji, kanalizacja sanitarna na terenach inwestycyjnych oraz aktualne plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające lokalizowanie wszelkiego rodzaju inwestycji,  a także dobre rozwiązania komunikacyjne i wszelka pomoc władz samorządowych potencjalnym inwestorom
     Sieć dróg na terenie gminy jest dobrze rozwinięta i zapewnia dojazd do wszystkich miejscowości i osad. Ogólna ich długość oceniana jest na ok. 246 km. Droga krajowa nr. 45 relacji Opole - Racibórz - Pszczyna stanowi dojazd do autostrady A-4 z jednej strony i dojazd do przejścia granicznego w Chałupkach z drugiej strony.


    Gmina posiada dwa ośrodki lokalizacji inwestycji:

  1. o powierzchni 17 ha we wsi Walce, obok których przebiega droga powiatowa, łącząca się z drogą krajową nr. 45 we wsi Stradunia (6 km).
  2. o powierzchni 41 ha, położony  we wsi Stradunia wzdłuż drogi krajowej nr. 45 prowadzącej do autostrady A-4 (14 km) oraz do granicy państwa z Republiką Czeską.

Walory gminy Walce - Gminy Przyjaznej Inwestorom  wykorzystały już firmy:

  • B+K Polska GmbH sp.k. - filia jednego z największych koncernów opakowaniowych na świecie, która wybudowała na terenie gminy największy, najnowocześniejszy Zakład Produkcji Opakowań z Folii.  www.bk-packaging.pl
  • GoodMills Polska Sp. z o.o.  - Zakład Produkcyjny: Młyn Stradunia.  www.goodmills.pl
  • STAHLBAU STIEBLICH - Przedsiębiorstwo konstrukcji budowlanych.  www.stieblich.de
     

Jesteśmy w posiadaniu folderu terenów inwestycyjnych, który zawiera szczegółowe mapy oraz tereny inwestycyjne oznaczone na zdjęciach lotniczych. Folder można otrzymać w Urzędzie Gminy. Poniższa mapa terenów inwestycyjnych Gminy Walce jest mapą poglądową. 

Mapa terenów inwestycyjnych gmina Walce z obiektami 1- 10 w jpg..jpeg

 

 

 

29.04.2022
Przewiń do góryStrzałka do góry