Menu pomocnicze

Kibicuj Zdrowiu!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krapkowicach uprzejmie informuje, że w związku z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, Główny Inspektorat Sanitarny w partnerstwie z Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowym Centrum ds. AIDS i Biurem Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, przygotował kampanię społeczną pt. „Kibicuj Zdrowiu!”, adresowaną do kibiców (grupa docelowa w wieku 18-30).
Celem kampanii jest ograniczenie ryzykownych zachowań zdrowotnych, jakie mogą się pojawić w kontekście organizacji imprez masowych, ze szczególnym naciskiem na:
- ograniczenie zdrowotnych następstw palenia tytoniu, w tym ekspozycji na dym tytoniowy, nadużywania alkoholu oraz używania innych substancji psychoaktywnych,
- ograniczenie liczby zatruć pokarmowych,
- ograniczenie liczby zachorowań na inne choroby zakaźne, w tym choroby związane
z niewłaściwą higieną osobistą,
- ograniczenie skutków ryzykownych zachowań seksualnych, w tym: odsetka nowych zakażeń wirusem HIV oraz zachorowań na inne choroby przenoszone drogą płciową.
Dla potrzeb kampanii zostały opracowane ulotki nt. „5 zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania”, które zostały wydane w 4 wersjach językowych (polskiej, niemieckiej, angielskiej i rosyjskiej), a także spot i prezentacja „Kibicuj Zdrowiu!”.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krapkowicach prosi o włączenie się w realizację kampanii społecznej w okresie od czerwca 2012 r. do 1 lipca 2012 r. poprzez dystrybucję ulotek oraz zamieszczenie spotu i prezentacji na stronie internetowej Urzędu Gminy w Walcach.
Jednocześnie informuję, że na terenie powiatu krapkowickiego działaniami kampanijnymi zostaną objęte urzędy, puby, baseny kąpielowe, stacje paliw oraz stacja PKP w Gogolinie.
W związku z powyższym pragnę przekazać materiały informacyjne do wykorzystania służbowego.


Państwowy
Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Krapkowicach
dr n .med. Kazimierz Łukawiecki


PDFKIBICUJ ZDROWIU - prezentacja.pdf
PDFULOTKA Kibicuj Zdrowiu!.pdf 

06.06.2012
Przewiń do góryStrzałka do góry