Menu pomocnicze

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Dla mniejszych i większych

W sobotę 2 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Walcach wraz z Publicznym Przedszkolem w Walcach przygotował ciekawą ofertę rozrywkową tak dla małych dzieci (z okazji minionego dzień wcześniej ich święta), jak i dla „dzieci” starszych – wszak wszyscy jesteśmy dziećmi.
Festyn rozpoczęło przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu artystów Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza pt. „Kłamstwa kozy”, oparte na twórczości Kornela Makuszyńskiego. Dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami wypełniły salę i bardzo przeżywały przygody głównych bohaterów opowieści. Zaraz po przedstawieniu wyszły na zewnątrz, gdzie rodzice przedszkolaków przygotowali piknik rodzinny dla wszystkich przybyłych. Można było skosztować małe co nieco, oglądać występy przedszkolaków oraz ich zabawy z klaunem i smokiem.
Tymczasem na scenie w sali widowiskowej dla młodzieży i dorosłych wystąpiły: Diana Popkowska oraz Jagoda Wieczorek, z asystą akustyczną Oli Wieczorek. Dziewczyny przygotowały spektakl pt. „Zabić was to mało”, wyreżyserowany przez Waldemara Lankaufa, a traktujący o przemocy w rodzinie, która ma tragiczne skutki w dalszym życiu osób, które jej doświadczały.
Festynowi towarzyszyła wystawa amatorskich prac plastycznych Doroty Kowyni z Twardawy, która maluje głównie pejzaże i martwą naturę.
 

  DSC_0023.jpeg   DSC_0063.jpeg   DSC_0085.jpeg
  DSC_0157.jpeg   DSC_0132.jpeg

 

06.06.2012
Przewiń do góryStrzałka do góry