Menu pomocnicze

Początek wakacji kontynuacją EURO 2012

  Przechwytywanie1.jpeg

Bardzo aktywnie rozpoczęli swoje wakacje młodzi piłkarze z Gminy Walce. W weekend 06-09 lipca przebywali wraz z opiekunami w Bergu (Niemcy) na zaproszenie Schwarzachtal –Schule, szkoły z partnerskiej gminy Berg, gdzie uczestniczyli w turnieju piłkarskim oraz zacieśniali zawarte już przyjaźnie.
Od piątkowego popołudnia do poniedziałku nie było czasu na nudę. Po oficjalnym powitaniu i kolacji zwiedzano szkołę. Odbywał się w niej letni festyn, więc można było podziwiać występy rówieśników. Chłopakom najbardziej podobało się jednak boisko oraz szkolna ściana wspinaczkowa.
Sobotni Turniej piłkarski rozpoczął się euforycznie – wygrane i dwa zremisowane mecze pozwoliły wyjść z grupy, jednakże kolejnego meczu, pomimo dobrej gry nie udało się wygrać (przeciwnicy pokonali nas w rzutach karnych). Ostania rozgrywka zapewniła czwarte miejsce w klasyfikacji finałowej. Był więc dyplom oraz pamiątkowe medale. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku. Najwięcej wrażeń przyniosła jednak niedziela. Polsko-niemiecka grupa spacerowała pod ziemią - zwiedzano jaskinię w Velburg oraz „unosiła się” ponad ziemią – w parku linowym. Trzy godziny powietrznych akrobacji wzmogły apetyt, więc talerze piknikowe szybko opustoszały. Wieczorem zwiedzano jeszcze stary młyn wodny w Gnadenberg. Poniedziałkowe przedpołudnie spędzono na spacerze po Bergu oraz w szkole. Nieubłaganie zbliżało się jednak pożegnanie. Gdy zegar na wieży ratuszowej wskazywał godzinę piętnastą nadeszła chwila rozstania. Pociechą jest fakt, iż spotkamy się znowu za rok.
Wyjazd grupy uczniów odbył się w ramach projektu pn. Polsko-Niemiecki Turniej Piłkarski „Razem w Europie”, który współfinansowany jest ze środków Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Podziękowania za umożliwienie spotkania należą się Wójtowi Gminy Walce Bernardowi Kubata oraz pracownikom Urzędu Gminy, którzy pozyskali środki finansowe, a także opiekunom: p. dyrektor Gizeli Kunert, trenerowi Piotrowi Stoklossa oraz p. Ilonie Krause, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Autor: Ilona Krause
 

31.08.2012
Przewiń do góryStrzałka do góry