Menu pomocnicze

Koncert adwentowy w partnerskiej Gminie Berg b. Neumarkt

              W niedzielę, 02 grudnia 2012 r. Orkiestra Dęta Gminy Walce wzięła udział w uroczystym, międzynarodowym koncercie adwentowym, który odbył się w partnerskiej gminie Berg b. Neumarkt i.d. OPf. (Niemcy).

W koncercie uczestniczyły: delegacja z austriackiej gminy Berg-Rohrbach pod przewodnictwem Burmistrza Pana Josefa Pernsteinera, delegacja z Gminy Walce pod przewodnictwem Wójta – Pana Bernarda Kubaty oraz gospodarze koncertu: Gmina Berg b. Neumarkt (Niemcy) z  Burmistrzem – Panem Helmutem Himmlerem na czele.

Na bogaty i przepiękny program koncertu złożyły się utwory adwentowe wykonywane przez gości: z Austrii - Chór Kościelny z Berg-Rohrbach, kwartet dęty „Bläsergruppe der Musikkapelle Berg-Rohrbach”, harfistkę Panią Helene Edlmair,  zespół wokalny Sängerrunde Berg, Orkiestrę Dętą Gminy Walce oraz Chór St. Jakobus z Parafii w Sindlbach, zespół muzyki dawnej - Eismannsberger Saitenmusik und Sängarinnen,  dziecięcy zespół flecistów Berger Flötenkinder – reprezentantów gospodarzy.

Wszyscy artyści prezentowali wysoki poziom muzyczny. Wykonywane były zarówno stare, tradycyjne utwory związane z obrzędami i zwyczajami adwentowymi, jak i współczesne, zagrane przez naszą młodzieżową orkiestrę, która jak zwykle zachwyciła wszystkich żywiołową i radosną interpretacją wykonywanych utworów. Zasłuchani i zachwyceni mieszkańcy Bergu długo oklaskiwali wszystkich wykonawców.

 

  fot1a.jpeg fot1b.jpeg fot1c.jpeg fot2.jpeg

fot3.jpeg fot4.jpeg fot5.jpeg

fot6.jpeg fot7.jpeg

 

 

 

04.12.2012
Przewiń do góryStrzałka do góry