Menu pomocnicze

Udany festyn

Udany festyn

Ładna, słoneczna pogoda oraz atrakcyjny program przyciągnęły tłumy nas festyn z okazji Dni Walec, który odbywał się 18 i 19 maja 2013 roku.

Sobotnia zabawa taneczna z zespołem Presto odbyła się przy zajętych wszystkich miejscach w wielkim namiocie ustawionym na terenie rekreacyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach. Również i niedziela była prawdziwym świętem walczan oraz licznych gości spoza terenu gminy. Po oficjalnym akcencie otwarcia imprezy i życzeniach dobrej zabawy ze strony wójta Walec Bernarda Kubaty i dyrektora GOK Grzegorza Cebuli scenę opanowali najmłodsi mieszkańcy gminy - układy taneczne zaprezentowały formacje taneczne, prowadzone w GOK przez Katarzynę Kozłowską (Exit, TopTen, Mini Exit), a z prezentacją artystyczną wystąpiły przed liczną widownią, złożoną nie tylko ze swoich rodziców, przedszkolaki z waleckich przedszkoli. Przez kolejne kilkadziesiąt minut dzieci zaangażowały się w zabawę z bajkowym misiem Bobem i jego asystentką, tańcząc z nimi oraz uczestnicząc w konkursowych zmaganiach okraszonych słodkimi nagrodami.

Coraz rzadziej można już usłyszeć tradycyjne piosenki ludowe i zobaczyć na żywo ludowe tańce, tym cenniejszy był występ taneczno - wokalny działającego przy GOK Walce zespołu ludowego Waleckie Seniorki, gdzie panie w strojach regionalnych wykonały również pieśni napisane przez miejscową twórczynię Teresę Wieczorek.

Biesiadną część festynu zainicjował świetnym show artysta wypromowany głównie przez TV Silesia - Damian Holecki, który wystąpił w towarzystwie grupy taneczno – wokalnej. Wokalista zaprezentował się publiczności dwukrotnie tego popołudnia, w drugiej części śpiewając swoje złote przeboje, m.in. „Buenos dias ukochana”, „Rodzinny dom”, „Mamo, dla Ciebie jestem”, „Czerwone róże”, „Jesteś aniołem”, „Złote kasztany”…

W doskonały nastrój wprawił publiczność kabaret Marcina Samolczyka, a wieczorem hity muzyki rozrywkowej zaprezentował zespół coverowy Redis, który też przygrywał do tańca do późnych godzin nocnych. Wśród licznych gości z walczanami bawił się burmistrz Gogolina Joachim Wojtala z małżonką oraz wicestarosta krapkowicki Sabina Gorzkulla – Kotzot.

Grzegorz Cebula

  DSC_0038.jpeg DSC_0040.jpeg DSC_0173.jpeg DSC_0206.jpeg

DSC_0257.jpeg DSC_0475.jpeg DSC_0566.jpeg DSC_0640.jpeg


 

Atrakcje Dni Walec ‘2013

 

Umajone święto mieszkańców gminy Walce to nie tylko świetny wypoczynek w dobrym towarzystwie na zielonym terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach. To również niezapomniane wrażenia artystyczne, dzięki czemu festyn z okazji Dni Walec cieszy się od lat niezmiennie dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców tego terenu, jak i ich gości z kraju i z zagranicy.

 

Również i w tym roku atrakcji podczas festynu nie zabraknie. Już w sobotę 18 maja od godziny 20.00 do tańca przygrywał będzie zespół PRESTO.

Oficjalnie festyn zainaugurują w niedzielne popołudnie o godz. 14. przedszkolaki, a zaraz po ich występie przygotowaliśmy coś dla młodszych widzów: „W bajkowym świecie” – przedstawienie i zabawy  dla dzieci - bajkowa postać zatańczy i zaśpiewa dla najmłodszych, angażując w zabawę milusińskich oraz organizując dla nich proste konkursy z drobnymi upominkami.

Zespół ludowy „Waleckie Seniorki” zatańczy i zaśpiewa, przypominając zapomniane już nieco, a kiedyś popularne tańce.

W cyklu „Na śląską nutę i nie tylko” - Biesiada z DAMIANEM HOLECKIM - artysta wystąpi z grupą taneczno - wokalną, w świetnym show, na który składa się taniec, śpiew oraz doskonały kontakt z publicznością.

Między godziną 17. a 18. humor w przednim wykonaniu: Kabaret MARCINA SAMOLCZYKA - można o nim powiedzieć człowiek orkiestra i faktycznie jest wszechstronnie uzdolniony, gra na skrzypcach, gitarze, klarnecie, saksofonie oraz tańczy i śpiewa. Można go zobaczyć w benefisie Zbigniewa Górnego, a z Kabaretem Bohdana Smolenia odwiedził Polonię m. in. w USA, Kanadzie, Australii. Jego charyzma, doskonałe poczucie humoru, wplatanie do programu dowcipu śląskiego oraz świetne parodie Marcina Dańca gwarantują świetną zabawę publiczności w każdym wieku.

Śląskiego gwiazdora DAMIANA HOLECKIEGO oraz jego złotych przebojów będzie można posłuchać od godz. 18. Damian Holecki prowadził „Śląską Listę Szlagierów” w Radiu Plus, wypromowany przez TV SILESIA. Koncertował m.in. z DJ Bobo, Modo i Capitan Jack, z grupą Erotic, występował w koncertach Lata z radiem z Ryszardem Rynkowskim i T - Love. Wylansował przeboje: „Pokochaj mnie”, „Ty wiesz jak mnie ranić'', „Lato nad nami”, „Wspomnij mnie”, „Przebaczenia czas”, „Buenos dias ukochana”, „Rodzinny dom”, „Mamo, dla Ciebie jestem”, „Czerwone róże”, „Jesteś aniołem”, „Złote kasztany”…

Wieczór oraz noc będą należały do zespołu coverowego REDIS, który najpierw wykona hity muzyki rozrywkowej, a następnie przygrywać będzie do tańca. Repertuar zespołu to przeboje muzyki światowej, hity disco polo i muzyka biesiadna.

Na festynie nie zabraknie oczywiście specjałów kulinarnych na stoiskach gastronomicznych, jak również wesołego miasteczko.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

 

Grzegorz Cebula

dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach

 

 

PDFPlakat na DNI WALEC 2013.pdf

07.05.2013
Przewiń do góryStrzałka do góry