Menu pomocnicze

WAKACJE Z GOK 2013

WAKACJE Z  GOK  ‘2013

Szanowni Państwo!

Miło mi przedstawić Państwu ofertę wakacyjną przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Walcach. Zajęcia stacjonarne oraz wycieczki na pewno zainteresują najmłodszych i nieco starszych mieszkańców gminy Walce.

Dawną stolicę Polski dzieci będą mogły zwiedzić z przewodnikiem, oglądając jedne z najważniejszych miejsc historycznych: komnaty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownię, katedrę, ale i Smoczą jamę. Dzieci również wezmą udział w pokazie robienia cukierków w fabryce słodyczy. Będzie oczywiście czas na drobne zakupy w Sukiennicach. Warto skorzystać z tej oferty także ze względu na bardzo niską opłatę za ten wyjazd.

„Piknik na Florydzie”, czyli wycieczka na poligon wojskowy do Brzegu co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze względu na wielość atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Liczymy, że w tym roku pogoda dopisze, a dzieciaki wrócą z wycieczki podekscytowane wspaniałą przygodą, którą tam przeżyją.

Nie wszystkie dzieci podczas wakacji wyjeżdżają na dłużej poza swoją miejscowość. Dlatego też przygotowaliśmy również i w tym roku niedrogi, ale bardzo atrakcyjny dwudniowy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym „Na Granicy” w Czarnocinie. Miejscowość położona jest wśród lasów, posiada specyficzny, bardzo korzystny dla zdrowia mikroklimat. Na zakończenie tego wyjazdu planujemy kąpiel w nowoczesnym basenie w Zdzieszowicach.

Również zajęcia stacjonarne, które będą się odbywały w domu kultury, będą zróżnicowane tematycznie i przygotowane tak, aby każde dziecko dobrze się na nich czuło. Będziemy gościć ciekawych ludzi, na przykład aktorów „Teatru Latającego” z Wrocławia, instruktora łucznictwa, policjantów czy też Indian, którzy przedstawią kulturę tego znanego dzieciom z książek i filmów ludu. Nie zabraknie też i pokazu rodzimej twórczości ludowej w wykonaniu pani Eryki Hoppe ze Straduni oraz wyjazdów na basen do Głogówka czy Krapkowic.

Zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkie dzieci i młodzież, a ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie dzieci na poszczególne wyjazdy autokarowe (ilość miejsc jest tutaj ograniczona).

Pozostaję z życzeniami udanego, pogodnego wypoczynku wakacyjnego dla Państwa oraz Waszych pociech.

Grzegorz Cebula

dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach

 

 RTFWakacje z GOK Walce 2013 - plan.rtf

 

18.06.2013
Przewiń do góryStrzałka do góry