Menu pomocnicze

Finaliści z Walec

Podobnie jak w 2005 roku wszystko zaczeło się od etapu szkolnego. Po zgłoszeniu szkoły w Komitecie  Regionalnym we Wrocławiu otrzymano  testy, które są potrzebne do przeprowadzenia  etapu szkolnego - jak nakazuje to  Regulamin  IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka  Niemieckiego.

W etapie szkolnym uczestniczyły 73 osoby. . Po weryfikacjiw szkolnej i powtórnej kontroli we Wrocławiu do Wrocławia zakwalifikowały sie  44 osoby  z Publicznego Gimnazjum w Walcach. To nowy rekord bo w ubiegłym roku pojechało do Wrocławia 17 uczniów .

44 osoby pojechały  wraz z  germanistkami z PG w Walcach (Agatą Makiola i BarbarąLisoń) 7 stycznia do Wrocławia . Podczas etapu regionalnego do listy 97 uczniów z całej Polski do finału w Warszawie zakwalifikowało się, aż 10 uczniów z PG w Walcach.  Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazlalistów odbędzie się w Warszawie 4 marca br.  wśród dziesiątki finalistów znalazło się  trzech uczniów,  którzy w roku ubiegłym znaleźli się  w pierwszej dziesiątce laureatów spośród 10 000 uczniów z całej Polski biorących udział  w  III   Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego. 

Dzisiątka finalistów to: Kamila Kampa, Sonia Nowak, Roman Osieka, Adam Knychas, Natalia Bazylak, Katarzyna Brabańska, Anna Lindhorst, Sebastian Hulik, Rafał Wesolly, i Marcin Kabot. 

02.03.2006
Przewiń do góryStrzałka do góry