Menu pomocnicze

Pozbądź się odpadów – Zbiórka akcyjna sprzed posesji październik 2022r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Walce!

Przypominamy, że jeszcze w październiku 2022 r. odbędzie się Zbiórka Akcyjna sprzed posesji.

W takcie akcji można pozbyć się odpadów wielkogabarytowych tj. dywany, wykładziny, meble domowe i ogrodowe, materace, wózki dziecięce, rowery, zabawki dużych rozmiarów wystawiając je do godziny 6 rano w następujących dniach:

24 października – miejscowość Walce

25 października– miejscowości: Ćwiercie, Kromołów, Grocholub, Stradunia

26 października – miejscowości: Brożec, Zabierzów, Rozkochów, Dobieszowice

WAŻNE!

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy np. stoły, szafy, krzesła, tapczany, łóżka, dywany, materace itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy odpadów takich jak:           

  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – zbiórka tego typu odpadów prowadzona jest w placówkach oświatowych, które uczestniczą w konkursie „Segreguj.pl” organizowanym przez Związek, można je także dostarczyć na MPSZOK (Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) lub oddać w sklepie w którym kupujemy nowy sprzęt tego samego rodzaju na zasadzie sztuka za sztukę,
  • gruz ceglany, płytki, części samochodowe, odpady poremontowe, w tym opakowania po farbach i klejach, odpady ogrodowe - tego typu odpady należy oddać do MPSZOK,
  • worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi - tego typu odpady należy odpowiednio wysegregować,
  • części samochodowe - to odpady nie zaliczane do odpadów komunalnych - należy je oddać np. na stacji demontażu pojazdu, u mechanika,
  • opony (zużyte opony samochodowe o średnicy nie przekraczającej 56 cm oraz opony jednośladów należy oddać do MPSZOK w limicie 4 szt./mieszkańca na rok).         
     

W ramach zbiórki akcyjnej nie będą odbierane odpady: wystawione bezpośrednio na posesji, elementy karoserii i tapicerki samochodowej, odpady o gabarytach uniemożliwiających ręczny załadunek na jednostkę transportującą, szyby zespolone, szyby samochodowe, zmieszane odpady komunalne (również te w workach), odpady zielone (trawa, liście, gałęzie), odpady poremontowe (gruz, kafelki, płyty gipsowe), popiół, żużel, piasek, ziemia itp.     

UWAGA! Związek Międzygminny „Czysty Region” nie odbiera odpadów takich jak: styropian dociepleniowy, wełna mineralna, papa, płyty eternitowe, odpady zawierające azbest, odpady poprodukcyjne, części samochodowe (nie są to odpady komunalne). Mieszkaniec ma obowiązek zapewnić prawidłową utylizację takich odpadów we własnym zakresie poprzez kontakt z odpowiednią firmą.

 

17.10.2022
Przewiń do góryStrzałka do góry