Menu pomocnicze

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny

Gmina Walce podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu i przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze". Mieszkańcy naszej Gminy mogą za pośrednictwem punktu konsultacyjno-informacyjnego  złożyć wniosek o dotację oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu.

 

Punkt konsultacyjny - jak działa?

Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosku w programie "Czyste Powietrze" powinni skontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy w Walcach w celu umówienia spotkania i przygotowania wniosku. Jednocześnie mieszkańcy przed umówionym spotkaniem, proszeni są o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego danych, które będą niezbędne do przygotowania wniosku o dofinansowanie co znacznie ułatwi obsługę. Formularz kwestionariusza dostępny jest w załączniku.

Wnioski złożone przez mieszkańców w Urzędzie Gminy w Walcach zostają przekazane do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, gdzie następuje ich ocena i decyzja o udzieleniu dotacji.
Ważne! Mieszkaniec może złożyć tylko i wyłącznie jeden wniosek w ramach Programu.

Narzędzia pomocne przy składaniu wniosku:
Kalkulator dotacji : https://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/
Kalkulator grubości izolacji: https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze" jest czynny codziennie w godz. 12:00 – 14:00.  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 774 667 545.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Czyste Powietrze” oraz portalu beneficjenta dostępne są na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu (wfosigw.opole.pl).
Założenie konta na portalu beneficjenta jest pierwszym krokiem w procedurze aplikowania o dofinansowanie. Aby założenie konta było możliwe mieszkaniec musi posiadać adres e-mail.


DOCXkwestionariusz.docx (19,19KB)

Przewiń do góryStrzałka do góry