Menu pomocnicze

Dożynki Gminne 2006 - Stradunia

09 - 10 września 2006 roku odbyły się w Straduni Dożynki Gminne
Od paru tygodni przygotowywaliśmy się do przeżycia w naszej wiosce gminnych dożynek. Mieliśmy wiele obaw - jakóż to będzie,czy podołamy ich organizacji?
W sobotę na popularnie zwanej Tanzdilli odbyła się zabawa taneczna - przygrywał zespół Metro. Bawiliśmy się do godz.3 w nocy.
Niedziela 10 września była głównym dniem dożynek. O godz.10 uroczystym orszakiem ze straży do kościoła przeniesiona została korona żniwna i odprawiona została msza święta.
O 13 z ulicy Diamentowej rozpoczął się korowód dożynkowy,który przeszedł ulicą Plebiscytową,Powstańców Śląskich, Opolską, Zieloną i zakończył na łące przed rozstawionym namiotem w tzw. "parku nad rzeką". Następnie przywitano wszystkich gości po czym starostowie dożynek - Bernard i Gabriela Płoszczyca przekazali dożynkowy chleb Wójtowi Gminy Walce Piotrowi Miczka. Wójt po krótkim przemówieniu wziął do ręki symbolicznego "gołąbka pokoju", którego wypuścił przed namiotem. Po nim straduńscy hodowcy biorący również udział w korowodzie z przygotowanego specjalnie na ten dzień wozu wypuścili około 300 gołębi. Następnie rozpoczął się występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Straduni. Po nich wystąpił brożecki zespół "Awaria".O 15.30 odbył się koncert zespołu Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio, a po nim koncert Śląskiego Trio Piotra Szefera. W międzyczasie losowano losy w loterii fantowej w której były do wygrania m.in. rowery, DVD, mikrofalówka, taczka, żywy prosiak i wiele innych.
Dożynki zakończyły się zabawą dożynkową na Tanzdilli, a przygrywał zespół Hades.
W tym roku zrezygnowano z konkursu na najpiękniejszą koronę żniwną - wyróżnione zostały wszystkie korony.
Dożynki Gminne Stradunia 2006 przeszły do historii.

Powyższy tekst i zdjęcia pochodzą ze strony http://www.stradunia.pl/

13.09.2006
Przewiń do góryStrzałka do góry