Menu pomocnicze

Sprawna klasa - sukces uczniów szkoły podstawowej w Walcach

postac.jpeg Uczniowie szkoły podstawowej w Walcach okazali się najlepsi w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskiego konkursu pn. " Sprawna klasa" i przeszli do kolejnego etapu - eliminacji regionalnych, które odbędą się 27-11-2006 r. we Wrocławiu. 36 reprezentantów szkoły zmierzy się z uczniami szkół wrocławskich, Dąbrowy Górniczej i Łodzi. Drużyna najlepsza zakwalifikuje się do finału krajowego. W eliminiacjach wojewódzkich klasy IV-VI miały do wykonania sześć prób srawnościowych. Po obliczeniu punktacji uczniowie szkoły podstawowej  w Walcach  byli pierwsi w wojewóztwie i na ósmym miejscu w kraju. Oprócz zawodników na eliminacje regionalne do Wrocławia udadzą się kibice (uczniowie,, nauczyciele i rodzice), którzy z przygotowanymi transparentami i okrzykami będą dopingować sportowców. Więcej informacji na stronie (kliknij odnośnik http://www.sprawnaklasa.pl/)
                          kibice PSP Walce gratulacje od mistrzyni olimpijskiej        

Po raz pierwszy w tym roku uczniowie PSP w Walcach brali udział w konkursie sportowym "Sprawna Klasa". Każdy uczeń z klasy IV ab, V ab, VI ab miał do wykonania 6 prób sprawnościowych. Wyniki były przesyłane drogą internetową do Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie. Po przeliczeniu wyników na punkty okazało się, że PSP w Walcach uplasowała się na 8 miejscu w kraju, a na I w województwie i tym samym zakwalifikowali się do półfinału krajowego. 27.11.ekipa licząca 36 zawodników i ponad 70 kibiców - pojechała na zawody do Wrocławia. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami szkół podstawowych z Wrocławia, Łodzi i Dąbrowy Górniczej.
Zawody miały charakter zabaw zwinnościowo - szybkościowych. Rywalizacja była bardzo zacięta , a poziom sprawności uczniów bardzo wyrównany. Przez cały czas trwania zawodów nasza szkoła utrzymywała egzeqwo drugie miejsce ze Szkołą Podstawową z Dąbrowy Górniczej, ostatnia konkurencja rozstrzygnęła wynik. Różnicą jednego punktu zajęliśmy III miejsce.
Uczniowie otrzymali medale, puchar oraz pamiątkowy album a uroczystą dekorację przyjęli od Mistrzyni Olimpijskiej - Renaty Mauer Różańskiej.
 
Wyniki końcowe:
1.PSP nr 46 Wrocław       - 32pkt.
2.PSP Dąbrowa Górnicza - 25pkt.
3.PSP Walce                  - 24pkt.
4.PSP Łódź                    - 19pkt.
 


29.11.2006
Przewiń do góryStrzałka do góry