Menu pomocnicze

Adventskonzert der Partnergemeinden - Koncert adwentowy gmin partnerskich

W dniu 3 grudnia 2006 r. w pierwsza niedzielę adwentową w partnerskiej gminie Berg w Bawarii odbył się siódmy z rzędu koncert adwentowy. Oprócz trzech chórów gospodarzy w koncercie udział wzięli chór męski oraz kwartet dęty z gminy Berg z Austrii oraz naszej gminy Teresa Kern i Monika Kern z Walec i zespół „bemol” pod kierunkiem Piotra Pyki.
Teresa Kern jest studentką III roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Na pianinie wykonała dwa utwory Chopina owacyjnie przyjęte przez słuchaczy i wraz z swoją młodszą siostrą Moniką (trąbka) „Ale Maria” Bacha i Gounoda.
Zespół „bemol” (11 trębaczy) rozpoczął koncert intradą. W dalszej części programu wykonał chorały i pieśni adwentowe kończąc swój występ cudownie brzmiącym i uroczystym  „Transeamus” Josefa Schnabla wprowadzając tym utworem zebranych w świąteczny nastrój. Ponadto zespół „bemol” w sobotni wieczór w Sindlbach i w niedzielę w Hausheim przygrywał do mszy św. Prezentując jednocześnie swój program do koncertu .

Adventssingen - Bild 8.jpeg Adventssingen - Bild 5.jpeg Adventssingen - Bild 9.jpeg
DSC_16921.jpeg Adventssingen - Bild 6.jpeg Adventssingen - Bild 13.jpeg
nm land - Partner waren in Berg - Bild 1.jpeg DSC_1754.jpeg

12.12.2006
Przewiń do góryStrzałka do góry