Menu pomocnicze

I Mikołajkowy turniej darta w Straduni

16 grudnia 2006 odbył się pierwszy w historii turniej darta w Straduni, w którym wzięło  udział 52 zawodników!
 
Turniej zaczął się o godzinie 15 uroczystym otwarciem przez naszego sołtysa Pana Henryka Drescher. Następnie odbyło się losowanie w kategorii do 20 lat w którym wzięło udział 28 młodych zawodników. Grano systemem pucharowym - kto przegrywał odpadał. Rozpoczęło się rzucanie. Grano równocześnie na 3 tablicach. Lepsi przechodzili dalej. Legi były bardzo zacięte. W finale spotkali się Mariusz Szklarz i ... Joasia Smolarczyk!

Wygrała Asia 2-0! Została mistrzem/mistrzynią Straduni w Darta w kategorii juniorów! Drugie miejsce dla Mariusza a w spotkaniu o trzecie miejsce Gabriel Szklarz pokonał Mateusza Kurysia 2-0.
                                                 
Po uroczystej dekoracji najlepszej trójki nastąpiło losowanie w kategorii seniorów. Kategoria ta została trochę zmieniona, mianowicie "gracz który ukończył 18 lat może grać w grupie starszej rezygnując tym samym z grupy młodszej". W losowaniu wzięło udział 24 zawodników. Mimo iż niektórzy mieli po raz pierwszy do czynienia z dartem to radzili sobie bardzo dobrze. Ciche talenty... Turniej wygrał Marek Arndt pokonując w finale Marcina  Hoy 2-0.Trzecie miejsce zajął Henryk Drescher zwyciężając w meczu o brązowy medal z Rafałem Winklerem. Nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców. W obu kategoriach nagrodami były medale, puchary i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Walcach.

Zawody sędziowali Henryk  Drescher, Adam Nossol i Krzysztof Miczka.

Zawody te pokazały, że jest spora grupa chcących regularnie grać w darta - grę trochę za mało promowaną w naszym regionie. Dart jest to wspaniała zabawa, niedroga i grać w darta może każdy! Jeżeli zapał grających będzie trwał nadal już za niedługo ruszy straduńska liga darta.

opracował: Krzysztof Miczka

 
18.12.2006
Przewiń do góryStrzałka do góry