Menu pomocnicze

Jarmark świąteczny w Brożcu

Jarmark świąteczny w Brożcu
 
Przedostatnia niedziela Adwentu była dla mieszkańców Brożca wyjątkowo uroczysta. Po popołudniowym nabożeństwie na placu przed Domem Parafialnym, mimo deszczu i chłodu, zebrali się liczni miłośnicy adwentowej atmosfery i przedświątecznych zakupów.
Na świątecznie przyozdobionym placu wystąpiła po raz pierwszy orkiestra młodzieżowa pod kierunkiem p. R. Miczki, prezentując wykonanie wielu interesujących utworów nawiązujących do tematyki bożonarodzeniowej. Otrzymali za to gorące brawa i skromny poczęstunek. Warto nadmienić, że w zespole gra wielu młodych brożeckich muzyków, którzy mieli okazję zaprezentować się z jak najlepszej strony miejscowej publiczności.
W stylowym namiocie, ustawionym  przez p. J. Śmiecha, panie ze Związku Kobiet Śląskich przygotowały stoiska z domowymi wypiekami oraz świątecznymi ozdobami. Za niewielką opłatą można było nabyć tradycyjne smaczne ciasteczka, babki czy pierniki oraz ciekawe dekoracje choinkowe. Nie zabrakło także poinsecji, czyli popularnej gwiazdy betlejemskiej w kilku kolorystycznych odmianach. Przy okazji wyszło, iż mimo że do Świąt Bożego Narodzenia pozostało niewielu czasu większość z odwiedzających nie zrobiła jeszcze przedświątecznych zakupów, gdyż oferowane artykuły szybko znikały ze stołów.
Oddzielne stoisko, na którym znalazły się cieszące się sporym zainteresowaniem broszury, foldery i książki o tematyce śląskiej i kościelnej   rozprowadzane przez bibliotekę Caritas w Opolu, przygotował p. P. Nossol.
O oprawę muzyczną zadbał p. Z. Jasik, który bezinteresownie udostępnił swój sprzęt muzyczny wraz z  nagraniami pięknych pieśni adwentowych.
Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne organizatorzy zadbali także o rozgrzewkę oferując gościom gorące napoje, spośród których największym powodzeniem cieszył się (oczywiście wśród dorosłych) tzw. grzaniec.
Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu.
Organizatorzy Koło DFK i Związek Kobiet Śląskich serdecznie dziękują wszystkim, którzy brali udział w organizacji i obsłudze I-go Brożeckiego Weihnachtsmarktu. Zapraszamy za rok.
                                                               
                                                   Jerzy Mikus
   

HPIM1222.jpeg HPIM1221.jpeg HPIM1220.jpeg HPIM1219.jpeg
HPIM1217.jpeg HPIM1216.jpeg HPIM1214.jpeg HPIM1213.jpeg
HPIM1215.jpeg
20.12.2006
Przewiń do góryStrzałka do góry