Menu pomocnicze

XVI Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych TSKN

Tegoroczny Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej Śląska Opolskiego odbył się już po raz XVI.
W pierwszy dzień festiwalu 1 grudnia 2007r. odbył się przegląd Chórów, w którym udział wzięło 8 chórów w których śpiewało: 200 osób w tym 141 kobiet. 42 mężczyzn i 17 młodzieży.
W tej kategorii przyznano dwa pierwsze miejsca dla chóru Bel Canto z Polskiej Cerekwi i chór Canthabiles z Kątów Opolskich. Dwa drugie miejsca chór Odermelodie z Zimnic Wielkich i chór Heimatklang z Kłodnicy. Dwa trzecie miejsca chór DFK Gogolin i chór Glogovia z Głogówka.
W drugim dniu festiwalu 2 grudnia 2007 roku wystąpiły 22 zespoły śpiewacze, w których śpiewało ogółem 328 osób w tym 214 kobiet, 66 mężczyzn i 48 młodzieży.
W kategorii tej jury przyznało dwa pierwsze miejsca dla zespołów: Frohsin z Leśnicy i Seniores z Łącznika, trzy drugie nagrody dla zespołów: Walczanki z Walec, Kosorowiczanki z Kosorowic i Alte Kameraden z Zawadzkiego, cztery trzecie miejsca dla zespołów: Kupskie Echo z Kup, Die Neudorfer z Nowej Wsi, Dobrzenianki z Dobrzenia i Wengerner Echo z Węgrów. Ponadto dwa wyróżnienia pierwszego stopnia otrzymały zespoły młodzieżowe Sternchen z Chrzelic i Sternentaler z Kotorza Małego.
Zdaniem jury tegoroczny festiwal stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Cieszy również coraz większy udział młodzieży w działalności artystycznej chórów i zespołów Mniejszości Niemieckiej.
Zdaniem gości i mediów przybyłych na festiwal impreza ta jest potrzebna, można się na niej dobrze bawić, jest dobrze zorganizowana i spełnia swoje cele integracyjne. 
XVI Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych mógł odbyć się dzięki środkom finansowym przekazanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, środkom z Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu oraz współorganizacji Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego w Leśnicy. Za co serdecznie dziękują organizatorzy.
Sponsorami nagród byli:
Marszałek Województwa Opolskiego
Zarząd TSKN na Śląsku Opolskim
Wójt Gminy Walce
Starosta Powiatu Krapkowickiego
BIS MULTISERWIS KRAPKOWICE
Bank Spółdzielczy w Krapkowicach
Dyrektor GOK Walce
Zarząd Gminny TSKN
Koło TSKN Walce
Cukiernia państwa Miiller 


                             Festiwal Chórów 2007 (13).gif                  Festiwal Chórów 2007 (12).gif

                      Festiwal Chórów 2007 (3).gif Festiwal Chórów 2007 (7).gif Festiwal Chórów 2007 (6).gif
                      Festiwal Chórów 2007 (11).gif Festiwal Chórów 2007 (1).gif Festiwal Chórów 2007 (14).gif

13.12.2007
Przewiń do góryStrzałka do góry