Menu pomocnicze

Uczniowie PSP Walce na turnieju we Wrocławiu

UCZNIOWIE PSP WALCE W TURNIEJU O PUCHAR MLECZNEGO STARTU WE WROCŁAWIU


W sobotę 17 maja 2008r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Walcach uczestniczyli w Turnieju o Puchar Mlecznego Startu we Wrocławiu. Eliminacje do tego turnieju odbyły się wcześniej, mianowicie 24 kwietnia w Chruścicach na stadionie tamtejszej „Victorii”. Tam też „ Młodzi Waleczni” z PSP w Walcach dostali się do ćwierćfinału, wygrywając z drużynami z Dobrzenia Wielkiego, z Brzegu i z Paczkowa. W Chruścicach chłopcy z Walec przegrali jedynie z późniejszymi zwycięzcami turnieju – drużyną „Rodła Opole” (0:1) i ostatecznie znaleźli się grupie drużyn zajmujących miejsca między 5 i 8.
Wystarczyło to by zakwalifikować się do półfinałów krajowych, w których brały udział 32 drużyny z 4 województw: małopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego. Turniej we Wrocławiu rozgrywany był na boiskach Stadionu Olimpijskiego. Była to impreza dobrze zorganizowana a sam turniej przebywał bardzo sprawnie. Drużyna z Walec pod opieką nauczyciela Tomasza Nowak znalazła się w grupie razem z :
Miedzią Legnica - wynik(0-0)
Podbeskidziem Bielsko-Biała wynik (0-2)
Liderem Nowy Sącz – wynik (0-0)
Chłopakom nie udało się wyjść z grupy, ale wyników nie trzeba się wstydzić w kontekście dwóch remisów i jednej porażki. Podczas turnieju każdy z chłopaków dostał talon na jedzenie i picie a na pamiątkę każdy otrzymał pamiątkową piłkę do gry.
Udział w turnieju był dla chłopaków ciekawym doświadczeniem i przygodą oraz początkiem miejmy nadzieję , wspaniałej kariery sportowej.

Przygotował – Tomasz Nowak 
                                             PSP Młodzi Waleczni Walce.jpeg
            

26.05.2008
Przewiń do góryStrzałka do góry