Menu pomocnicze

Festyn Letni MN w Grocholubiu


Festyn Letni MN w Grocholubiu

W ostatni weekend czerwca br. Zarząd Gminny TSKN Walce wspólnie z DFK Grocholub zorganizowali Gminny Festyn Letni Mniejszości Niemieckiej. Impreza odbyła się na boisku sportowym w Grocholubiu. W przestronnym i funkcjonalnym namiocie udostępnionym przez firmę BIS Multiserwis z Krapkowic występowały przez dwa dni zespoły i grupy kulturalne działające na terenie gminy Walce, a także zaproszone spoza naszej gminy. Jako atrakcję festynu zapowiadano występ orkiestry dętej z Czech, niestety choroba części muzyków spowodowała, że nie mogliśmy ich posłuchać. Uczestnicy festynu zostali ugoszczeni tradycyjnym kołaczem i kawą. Poza namiotem rozlokowały się liczne stoiska gastronomiczne oraz atrakcje rozrywkowe dla dzieci i młodzieży.
W sobotnie popołudnie, po uroczystym otwarciu festynu przy udziale konsula RFN p. Ludwiga Neudorfera z małżonką, przewodniczącego ZG TSKN w Walcach p. Jerzego Mikusa, przewodniczącej DFK Grocholub p. Doroty Czerwionki, przewodniczącego RG Walce p. Piotra Nossola, prezesa zarządu BIS Multiserwis p. Mariana Siwonia i sołtysa p. Antoniego Badury, wystąpiły zespoły muzyczne „Duo Fenix – Dwa Fyniki” oraz „Maxim”, zabawiając gości do późnych godzin nocnych.
W niedzielę przy wspaniałej, wręcz gorącej, pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności oraz w obecności posła na Sejm RP p. Ryszarda Galli, wójta Gminy Walce p. Bernarda Kubaty i ks. proboszcza Józefa Kobyłki, wystąpiły m.in. zespoły śpiewacze „Sternchen” z Chrzelic i „Kosorowiczanki” z Kosorowic oraz zespoły taneczne „Awaria” i „Przecinek” z Brożca. Wspaniałym koncertem popisała się nowo założona orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Kromołowa pod kierunkiem p. Marka Śmiecha, która za swój występ otrzymała od organizatorów pamiątkowy puchar. Duże brawa !
Aby nie pozbawić miłośników footbolu obejrzenia finałowego meczu ME pomiędzy reprezentacją Niemiec i Hiszpanii organizatorzy zadbali o bezpośrednią transmisję pojedynku na miejscu, którą przygotował p. Piotr Pyka. Wieczorem zabawę taneczną umilał zespół „Stelcon”.
Festyn mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu szczególnie firmy BIS Multiserwis Sp. z o.o. z Krapkowic, a także Konsulatu RFN w Opolu, Urzędu Gminy Walce, BS Krapkowice oddz. Walce, Clean Energy z Rozkochowa, „Transpel” z Walc. Wszystkim wymienionym organizatorzy składają tą drogą jak najserdeczniejsze podziękowania.
Słowa gorących podziękowań należą się również p. Ilonie Krause, która sprawnie i z dużą wprawą prowadziła 2-dniowy festyn oraz paniom z koła DFK w Grocholubiu, które wiele czasu i pracy włożyły w organizacje i przebieg imprezy, a także p. Urszuli Marks z Caritas za dozór medyczny. Do zobaczenia w przyszłym roku !
Tekst i zdjęcia:  J. Mikus

DSCN0464.jpeg

DSCN0466.jpeg

DSCN0465.jpeg

DSCN0467.jpeg

DSCN0469.jpeg

DSCN0470.jpeg

DSCN0471.jpeg

DSCN0472.jpeg

DSCN0473.jpeg

DSCN0468.jpeg

DSCN0475.jpeg

  DSCN0479.jpeg08.07.2008
Przewiń do góryStrzałka do góry