Menu pomocnicze

Konkurs piosenki niemieckiej

Nasze supergwiazdeczki

Z okazji 15-lecia swojej działalności znany zespół muzyczny „Proskauer Echo” zorganizował konkurs piosenki niemieckiej pn. „Proskauer Echo sucht den Superstar”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy mieli za zadanie zgłosić do wykonania trzy utwory z repertuaru grupy Proskauer Echo. Do finału zakwalifikowało się 18 osób z całego województwa Opolskiego.
Koncert finałowy odbył się 16 listopada br. w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Jury, którego członkami byli organizatorzy, wskazywało do wykonania w trakcie konkursu tylko jeden utwór, oczywiście w języku niemieckim. W przeszło dwugodzinnym „boju” młodzi wokaliści zaprezentowali wysoki poziom wykonawczy i spore obycie sceniczne. Dla jurorów było to ciężkie zadanie – jak sami przyznali - aby wyłonić z tej grupy najlepszych.
Tym bardziej miło jest nam poinformować, że gminę Walce reprezentował duet w składzie Paulina Magosz i Anita Barton (obydwie z Brożca), który zajął w tej rywalizacji wysokie 3 miejsce.
W imieniu Zarządu Gminnego TSKN Walce składam młodym wokalistkom dalszych sukcesów na muzycznej scenie.
Więcej informacji i sporo zdjęć znajdziecie Państwo na stronach www.folwark.de lub Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie.
super%20(420).jpeg

 

26.11.2008
Przewiń do góryStrzałka do góry