Menu pomocnicze

Dni Walec 3-4 lipca 2010 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Walcach zorganizował w dniach 3-4 lipca XIII Dni Walec, które rozpoczęły się w sobotni wieczór zabawą taneczną. Przygrywał zespół „Master” z Kędzierzyna – Koźla, który bawił tancerzy do białego rana. Natomiast festyn w namiocie biesiadnym rozpoczął w niedzielne popołudnie występ zespołu tanecznego „Mini Exit”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, który zatańczył walca w ludowym stroju. Mieszkańców gminy oraz ich gości przywitali wójt Walec Bernard Kubata oraz dyrektor GOK Grzegorz Cebula.

Podczas imprezy wystąpił zespół „Exit”, który zaprezentował się w dwóch układach choreograficznych jak również zaśpiewał piosenkę pt: „Muzyki Moc”. Udział w festynie brały również dzieci z przedszkola oraz gimnazjaliści, wypełniając program tańcami, wierszykami i muzyką. Ponadto ze swoimi umiejętnościami zaprezentowały się dzieci z zespołu tanecznego „Siera” - grupa ćwicząca pod okiem Agnieszki Daniszewskiej w domu kultury w Walcach.
Z programem kabaretowym wystąpił Janusz Benesz, który zaprezentował program na śląską nutę, zespół Die Silinger podał nam przepis na śląską potrawę czyli „Wodzionke”. Dla dzieci został wystawiony spektakl teatralny pt: „Czerwony Kapturek” przygotowany przez artystów ze studia teatralnego „Art – Re” z Krakowa. Dla podniesienia gorącej atmosfery swoje zdolności pirotechniczne zaprezentował Patenciarz znany z programu „Mam Talent”. Wieczorną zabawę rozpoczął zespół „Sugar” z Kędzierzyna – Koźla. Koncert tego zespołu uświetnił występ zespołu „Exit”, który zatańczył do ich piosenki. Niedzielny wieczór zakończył się zabawą taneczną, na której przygrywał zespół „Szafir” z Kędzierzyna - Koźla znany m.in. z przeboju „ Hej Teresa”.
Na dzieci obok namiotu czekało wesołe miasteczko, liczne atrakcje oraz bogato zaopatrzone stoiska gastronomiczne.


Emilia Nosol
 

(456)-a.jpeg (46) - a.jpeg (48)-a.jpeg (78)-a.jpeg
(159)-a.jpeg                      (189)-a.jpeg (109)-a.jpeg
                (24) - a.jpeg   (205)-a.jpeg   (326)-a.jpeg
                                 (551)-a.jpeg 109-1-a.jpeg


DOCPLAKAT Dni Walec 3-4 lipiec 2010 r.A3.doc

Plakat Dni Walec.jpeg


 

21.06.2010
Przewiń do góryStrzałka do góry