Menu pomocnicze

Sportowe partnerstwo Walce - Berg

 

W miniony weekend grupa piłkarzy (uczniów szkoły podstawowej) z gminy Walce przebywała w Niemczech w partnerskiej gminie Berg (Bayern). Wizyta ta miała charakter sportowy, a głównym jej celem był udział w turnieju piłkarskim, a także nawiązanie nowych przyjaźni w ramach partnerskiej współpracy oraz częściowo sprawdzenie umiejętności językowych nabytych na lekcjach języka niemieckiego. Wyjazd w części był refundowany z środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.
Od momentu przybycia do pożegnania nie było czasu na nudę. Po oficjalnym powitaniu, już podczas kolacji nawiązane zostały pierwsze znajomości, a wspólne treningi, przygotowania do turnieju i lekcje w szkole stopniowo je zacieśniały. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był udział w turnieju piłkarskim w sobotę 17 lipca. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, a gorący doping gospodarzy sprawił, iż grupa z Walec zajęła 3 miejsce w kwalifikacji końcowej. Młodzi zawodnicy z wielką radością odbierali medale oraz dyplom z rąk burmistrza. Wieczorem już poza turniejem rozegrany został jeszcze mecz towarzyski pomiędzy gośćmi i gospodarzami, bo prawdziwi piłkarze grają w piłkę w każdej, nawet wolnej chwili. Dopiero ulewny deszcz przerwał spotkanie na murawie. Dzień pełen wrażeń zakończono rozmowami przy pysznościach z grilla i wspaniałych sałatkach. W niedzielę po Mszy Św. wszyscy udali się do Neumarkt. Po krótkim zwiedzaniu miasta, zabawach w parku i posiłku na wolnym powietrzu nadszedł czas na kolejną niespodziankę - trzy godziny zabaw w ogromnej hali przeobrażonej w salę zabaw. Na trampolinach, zjeżdżalniach, dmuchanych zamkach oraz innych ciekawych urządzeniach czas płynął nieubłaganie szybko, a niespodziankom nie było końca. Atrakcją niedzielnego wieczoru było spotkanie w kręgielni, gdzie piłkę zamieniono na kule. Znalazł się również czas na grę w piłkę nożną w promieniach zachodzącego słońca. W ostatnim dniu pobytu w Bergu w murach tamtejszej szkoły nadszedł czas refleksji, wymiany adresów i zapewnień o pielęgnowaniu nowopowstałych przyjaźni. Zawsze miło jest wracać do domu, lecz w poniedziałek żegnano się z wielkim smutkiem.
Ten wakacyjny wyjazd, chociaż krótki, jednakże pełen wrażeń, na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania należą się organizatorowi tego wyjazdu panu wójtowi Bernardowi Kubata oraz pracownikom Urzędu Gminy odpowiedzialnym za jego przygotowanie, a także opiekunom Piotrowi i Romanowi Stoklossa oraz pani Ilonie Krause, za poświęcony czas.
 

P7172253.jpeg   P7172288.jpeg P7172295.jpeg
P7182300.jpeg P7172259.jpeg P7172298.jpeg P7192301.jpeg

 

28.07.2010
Przewiń do góryStrzałka do góry