Menu pomocnicze

Niesamowite przeżycia dzieci - Piknik na Florydzie

22 lipca 2010 roku już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Walcach zorganizował dla dzieci wycieczkę do Brzegu pod hasłem "Piknik na Florydzie". Impreza ta, zorganizowana przez Opolskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „Teraz Wieś” z Łosiowa dla dzieci wiejskich, miała miejsce na terenie 1 Brzeskiej Brygady Saperów oraz 2 Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego, a także w Zamku Piastów Śląskich i w aqua parku w Brzegu.
O godzinie 8.30 dotarliśmy na miejsce, gdzie dla uczestników wycieczki żołnierze, policja, straż pożarna i żandarmeria wojskowa przygotowali bogaty program, skierowany zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Każdy z uczestników mógł się wykazać swoimi umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach, takich jak: strzelanie z pistoletu, szukanie metali z pomocą wykrywacza, rzucanie granatem, strzelanie z łuku. Na terenie przykoszarowego ośrodka szkoleniowego żołnierze uczyli nas jak postępować w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy, pokazali nam jednostkę radiostacji, sprzętu oraz pojazdów wojskowych, a następnie policjanci pokazali radiowóz oraz przeprowadzili quiz na temat ruchu drogowego, a najlepsi otrzymali nagrody. Świeże powietrze i emocje sprawiły, że pyszna wojskowa grochówka szybko została zjedzona i można było dalej poznawać elementy wojskowego życia. Najbardziej podobał się wszystkim przejazd amfibią oraz pływanie łodziami saperskimi. Na koniec zajęć na poligonie dzieci rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, gdzie musiały wylać wiele potu, by dostać nagrodę.
W Zamku Piastów Śląskich w Brzegu czekało na nas przedstawienie teatralne oraz zwiedzanie komnat zamku. Piknik na Florydzie zakończyliśmy w aqua parku, a dzieci wróciły do domu z uśmiechem na twarzy.
                    (11)-1.jpeg   (28)-2.jpeg   (88)-1.jpeg

Sandra Staniczek
 

27.07.2010
Przewiń do góryStrzałka do góry