Menu pomocnicze

Obchody 5 - lecia partnerstwa gmin Walce Mala Moravka

Dni partnerstwa Walce – Mala Moravka
 
 
W dniach 8 – 10 września br. gmina Walce gościła 20 osobową grupę mieszkańców z Partnerskiej Gminy Mala Moravka  w ramach projektu pn. „Dni partnerstwa Walce – Mala Moravka”. Przedmiotowy projekt realizowany był na terenie Polski  przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach programu INTERREG III A Czechy – Polska.
 Logo.jpeg
Goście przybyli wczesnym rankiem 08 września do gminy  Wójt Gminy Walce uroczyście powitał zaproszonych. Po śniadaniu  odbył się wspólny wyjazd z zaproszonymi gośćmi.
 
Po powrocie Gminy Walce w godzinach wieczornych, odbyło się  integracyjne spotkanie przedstawicieli gmin partnerskich na których wystąpili przedstawiciele  władz gminnych : Wójt Gminy Walce - Bernard Kubata,  Starosta Gminy Mala Moravka - Ondreja Holub..
Po dyskusji na temat aktualnych problemów mających miejsce w zaprzyjaźnionych gminach, oraz wymianie doświadczeń i korzyści z podpisanych partnerstw, a także przedstawieniu planów na dalsze lata współpracy odbył się uroczysty bankiet oraz zabawa taneczna dla  gości z  Czech   i mieszkańców gminy.
Następnego dnia goście uczestniczyli w  Dożynkach Gminnych w Rozkochowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., później w barwnym korowodem dożynkowym goście wraz z mieszkańcami przeszli na boisko sportowe, gdzie nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego oraz przywitanie gości.  Goście oraz mieszkańcy bawili się przy występach m.in. mażoretek, orkiestry dętej z Głogówka,  występu przedszkolaków, zespołu tanecznego AWARIA oraz kabaretu Żyłka, a także zaproszonych zespołów z partnerskiej Gminy Mala Moravka z Czech : Dambra i zespół Cantry.
Całość zakończyła zabawa taneczna na której bawił zespół COTEX.
 
W poniedziałkowy ranek wszyscy goście spotkali się w Urzędzie Gminy Walce, gdzie nastąpiło oficjalne pożegnanie i goście udali się w drogę powrotna do Malej Moravki. Nasi przyjaciele z Czech dziękowali za miło spędzony czas, za zorganizowanie tak różnorodnego programu oraz nabyte doświadczenia.
01.10.2007
Przewiń do góryStrzałka do góry