Menu pomocnicze

Kultura i sport - archiwum

  25[1].jpeg

Gminny Ośrodek Kultury

47-344 Walce
ul. Opolska 23 A
tel. (077) 4660113 - sekretariat
tel. (077) 5506591 - instruktor
tel. (077) 5506593 - fax
e-mail :

www: gokwalce.pl/index.php

W budynku Domu Kultury znajduje się duża sala z 300 miejscami na widowni i sceną o wymiarach 34x12x6, dobrym nagłośnieniem, kawiarenka na 40 miejsc, dobrze wyposażone zaplecze kuchenne, garderoby, toalety. Obok obiektu znajdują się dwa duże parkingi.
Tak dobre zaplecze lokalowe umożliwia organizowanie wielu imprez z różnych okazji.

 

  26[1].jpeg   27[1].jpeg


Działalność Domu Kultury to organizacja festynów, festiwali, dożynek oraz prowadzenie kół zainteresowań i zespołów artystycznych, do których należą:

 

Zespół Folklorystyczny "Walczanki"
Założony w 1975 r., liczący 20 członków. Jego kierownikiem jest Maria Żmija-Glombik. W swoim repertuarze ma głównie śląskie pieśni ludowe. A liczne osiągnięcia np. w Opolskim Święcie Pieśni Ludowej w Gogolinie pn. "Wiatraki", występy w TVP I program oraz w Sejmie RP mobilizują go do dalszej wytrwałej i efektywnej pracy.

zespół Walczanki 3.jpeg 29[1].jpeg zespół Walczanki 1.jpeg

Chór Mieszany z Brożca
Jego kierownikiem jest Ewa Magosz, a opiekunem Piotr Miczka. Chór liczy 40 osób, a w jego wykonaniu można usłyszeć pieśni ludowe i religijne w języku polskim, niemieckim i w gwarze śląskiej. Zdobywa czołowe miejsca na Festiwalu Chórów Mniejszości Niemieckiej oraz Święcie Opolskiej Pieśni Ludowej.

 

  30[1].jpeg

Chór Mieszany DKF w Walcach
Działa pod kierownictwem Anieli Siodlaczek. Jego założycielem i długoletnim kierownikiem była Pani Eufemia Linek. Chór  liczy 42 osoby. W swoim repertuarze ma niemieckie pieśni ludowe, które prezentuje na każdym Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej.

 

  31[1].jpeg

Młodzieżowy Zespół Instrumentalny CAPRI  www.capriband.prv.pl
Istnieje od dwóch lat, występuje na każdej imprezie w Domu Kultury w Walcach, na spotkaniach Mniejszości Niemieckiej, dożynkach, imprezach poza Walcami, okrągłych jubileuszach itd. Przez 2 lata zespół zmienił się nie do poznania, gra głównie polki tyrolskie i Czeskie, repertuar się poszerza i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy cenionym zespołem w naszej okolicy.

  capri%20main2.jpeg
capri%20main.jpeg

Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Taneczny "Awaria"
Liczy 30 członków, którymi kieruje Ewa Magosz. W swoim repertuarze ma taniec estradowy, towarzyski i nowoczesny oraz wiązanki tańców ludowych. Zespół zdobył I i II miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych.

 

  32[1].jpeg

Zespół Instrumentalny "bemol"
Kierownikiem 10-cio osobowego zespołu jest Piotr Pyka. Także temu zespołowi nie brakuje okazji do prezentowania bardzo różnego repertuaru, nad którym pracuje w każdy czwartek od godz. 18,00. Telefon kontaktowy: 077/ 4 660 537

 

  33[1].jpeg

Zespół Folklorystyczny "Dobieszowianki"
Jest to mały, składający się z 6 osób zespół, którym kieruje Krystyna Linek. Prezentując śląskie pieśni ludowe, które ma w swoim repertuarze zdobywa wyróżnienia np. na festiwalu Chórów Mniejszości Niemieckiej.

 

  34[1].jpeg

Zespół Dziecięco - Młodzieżowy "Motyle" DKF Dobieszowice
Pod kierunkiem Krystyny Linek, ta 20 osobowa grupa w każdy piątek od godz. 17.00 szlifuje swój repertuar, na który składają się niemieckie tańce ludowe oraz tańce współczesne.

  35[1].jpeg

Zespół Wokalno - Muzyczny "Aleks Band" Kromołów
Liczy 7 członków, a jego kierownikiem jest Rudolf Aleks. Ma bardzo różny repertuar, który ciągle poszerza podczas prób jakie ma w każdy piątek o 19.00.

"Złote nutki" - Dziecięcy Zespół Wokalno - Instrumentalny przy SP w Walcach
To najmłodsza, śpiewająca pod okiem Barbary Labisz, grupa na terenie gminy. Jej repertuar jest skierowany głównie do dzieci.

 

  36[1].jpeg

Dużą wagę przywiązuje się w gminie również do rozwoju fizycznego. Mieszkańcy mogą korzystać z istniejącej przy Szkole Podstawowej w Brożcu Hali Sportowej ze 150 miejscami na widowni, szatnią, prysznicami, toaletami, kawiarenką oraz z pomieszczeniami do ćwiczeń rehabilitacyjnych i rekreacyjnych, a także salą gimnastyczną przy Gimnazjum w Walcach. Mogą również korzystać z boisk do gry w piłkę ręczną i siatkową znajdujących się przy SP w Walcach, Rozkochowie i Straduni. Natomiast swoje pasje sportowe mogą rozwijać w działających klubach LZS w Walcach, Dobieszowicach, Rozkochowie, Straduni, Kromołowie, Brożcu i Grocholubie.

27.01.2009
Przewiń do góryStrzałka do góry