Menu pomocnicze

Bezpłatna kastracja i trwałe znakowanie zwierząt

ZWIERZ-akcja-kastracja-koty wolno żyjące.png

ZWIERZ-akcja-kastracja-zwierzęta właścicielskie.png

Drodzy Mieszkańcy,

15 kwietnia 2024 r. rusza nabór wniosków o przeprowadzenie bezpłatnej kastracji/sterylizacji i trwałego znakowania psów i kotów będących pod opieką mieszkańców gminy Walce oraz wniosków o przeprowadzenie bezpłatnej kastracji/sterylizacji kotów wolno żyjących oraz ich trwałego znakowania.

Zabiegi będą odbywać się w sposób ciągły, do czasu wyczerpania się środków przeznaczonych na ten cel w 2024 r., tj. kwoty 5 000,00 zł dofinansowania przyznanego przez Fundację „ZWIERZ” na realizację ZWIERZowej Akcji Kastracji oraz 5 000,00 zł wkładu własnego Gminy Walce, jednak nie dłużej niż do 30.11.2024 r.

Każde zwierzę zgłoszone do zabiegu musi przejść kwalifikację. Zabiegowi nie zostaną poddane zwierzęta, których stan zdrowia wskazuje, iż przeprowadzenie go stwarzałoby zagrożenie dla ich zdrowia i / lub życia oraz zwierzęta zbyt młode. Zwierzęta właścicielskie poddane zabiegowi, najpóźniej w terminie wykonania tego zabiegu zostaną trwale oznakowane za pomocą wszczepionego pod skórę mikroczipa (transpondera) oraz wpisane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe Animal z widocznym telefonem kontaktowym właściciela zwierzęcia.

Nabór wniosków odbywać się będzie w Urzędzie Gminy w Walcach, wg kolejności zgłoszeń. Jedno gospodarstwo domowe tj. prowadzone pod wspólnym adresem może zgłosić w danym roku jedno zwierzę, znajdujące się pod jego opieką. Zabieg kastracji i trwałego znakowania zwierząt zostanie sfinansowany w 100% kosztów. Kwalifikację do zabiegu, ocenę stanu zdrowia i bezpieczeństwa jego wykonania, przeprowadzi lek. wet. Andrzej Skóra. Warunkiem kwalifikacji do przeprowadzenia nieodpłatnego zabiegu kastracji i trwałego znakowania jest posiadanie dokumentu potwierdzającego aktualność szczepienia przeciwko wściekliźnie (dotyczy psów powyżej 6-tego miesiąca życia).


PDFWniosek o bezpłatną kastrację i trwałe znakowanie -kot wolno żyjący.pdf (208,53KB)

PDFWniosek o bezpłatną kastrację i trwałe znakowanie -zwierzęta właścicielskie.pdf (210,46KB)

28.03.2024
Przewiń do góryStrzałka do góry